Uudis

Netflix otsib uude sarja peaosatäitjat, kandideerida saavad ka eestlased

Netflix otsib peategelast Eestiski populaarse raamatu "All the Light We Cannot See" põhjal valmivasse teleseriaaliFoto: Netlix

Netflix on alustanud tööd uue telesarja “All the Light We Cannot See” kallal. Peaosalise leidmiseks on avatud ülemaailmne casting, millest saavad seega osa võtta ka Eesti elanikud.

Sari põhineb Anthony Doerri samanimelisel romaanil, mis jutustab loo kahest noorest – pimedast Marie-Laure LeBlancist ja noores eas orvuks jäänud sõdurist Werner Pfennigist. Nende teed ristuvad teisest maailmasõjast räsitud Prantsusmaal, mil mõlemad proovivad sõja tagajärgedega kohaneda.

Just Marie-Laure LeBlanci rolli näitlejat otsitaksegi. Kuna tüdruk on pime, julgustab Netflix kandideerima neid andekaid noori, kes on pimedad või vaegnägijad. Oluline on ka see, et kandidaat valdaks väga heal tasemel inglise keelt. Rahvuse, rassi, välimuse jms puhul Netflix kandidaatidele piiranguid pole seadnud.

Sarja võtetega alustatakse 2022. aastal Euroopas.

Sarja režissöör on Shawn Levy (“Stranger Things”, “Free Guy”), raamatu põhjal kirjutab stsenaariumi Steven Knight (“Peaky Blinders”).

Raamat “All the Light We Cannot See” on ilmunud ka eesti keeles ja kannab pealkirja „Kõik see silmale nähtamatu valgus“. 2015. aastal võitis teos Pulitzeri ilukirjanduse preemia.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.