Uudis

Netflixi jõudis 2019. aastal rekordiline hulk originaalfilme ja -seriaale

On küll, mida vaadata.Foto: The Verge

Netflixi lisati 2019. aasta jooksul kokku 371 erinevat originaalfilmi ja -seriaali. Võrreldes eelmise aastaga kasvas uue omatoodangu hulk enam kui 50%.

Netflixi originaaltoodangu hulk on suurenenud aastast aastasse. Kui 2018. aastal lisati teenusesse 240 originaalseriaali ja -filmi, siis tänavu on läbi tehtud 54,6% kasv ja omatoodangut jõudis Netflixi 371 seriaali ja filmi jagu.

Sellega purustas Netflix eelmisel aastal iseenda poolt püstitatud rekordi. Veel muljetavaldavam on aga asjaolu, et vaid tänavu Netflixi jõudnud originaalsisu hulk on suurem, kui oli 2005. aastal seriaale kõikides USA telekanalites kokku.

Striimimise võidukäik on tõepoolest olnud totaalne ja Netflix oli pikalt selle kuningriigi ainuvalitseja, kuid nüüd ennustavad paljud uue ajastu algust. Arvatakse, et konkureerivate striimimisteenuste nagu Disney+ ja Apple TV+ hakkavad Netflixi jalgealust õõnestama. Asi on väidetavalt nii hull, et Netflix kaalub isegi reklaamide lisamist.

Kuigi konkurents muutub tihedamaks, siis viimasel aastatel on Netflixi omatoodang leidnud erinevatel auhinnagaaladel aina positiivsemat vastukaja. 2019. aastal kandideerisid Netflixi filmid kokku 36 Kuldgloobusele, mida on eelmise aastaga võrreldes üle kahe korra rohkem. See on vanakooli filmitegijatelt kaasa toonud ka omajagu nurinat, kuid on raske eirata, et Netflix suudab toota kvaliteetseid filme.

Siit näed, millised uued seriaalid ja filmid jõuavad Netflixi sel nädalal. Muide, ühest uuest tulijast loodetakse vormida “Troonide mängule” väärikas järglane.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.