Uudis

Nick Cave kinnitas Haapsalu kontserdi külalisesinejaks Anna Kaneelina

Nick Cave esineb 18. augustil HaapsalusFoto: pressimaterjal

18. augustil esineb esmakordselt Eestis Haapsalu piiskopilinnuses Nick Cave & The Bad Seeds. Nick Cave kinnitas äsja külalisesinejaks kodumaise artisti Anna Kaneelina.

“Nick Cave on mu vaieldamatu lemmikartist ning uudis tema Eesti kontserdist oli minu jaoks täielik lotovõit,” rääkis Anna pressiteates.

“Piletite müügile tulemise päeva hommikul lugesin arvuti taga sekundeid, et esimeste seas endale kontserdipääsmed soetada! See, et meil avanes aga hoopis võimalus olla selle erakordse bändi soojendusesinejateks, on midagi nii meeletult erilist ning uskumatut! Ma olen südamest õnnelik ja tänulik, et selline aken meie jaoks avanes,” lisas ta.

Anna Kaneelina tõusis esile 2019. aastal omanimelise debüütalbumiga ning võlus paljusid oma ebamaise lavaolemise ja omapärase väljenduslaadiga. Jagades julgelt oma sisemaailma ning valades muusikasse nii elu valu kui ka ilu, viib lauljatari lavaetendus justkui unenäolisesse metsikusse.

Koos lähedastest sõpradest muusikutega, kes on kaasloojad neis muusikalistes kõlapiltides ja mustrites, luuakse laval eriline atmosfäär nii audio- kui ka visuaalses plaanis. Anna Kaneelina muusikat toetab ka tema kehaline liikumine, milles on ühendatud nii haprus kui jõud.

Austraalia laulja ja laulukirjutaja Nick Cave õppis Melbourne’is kunsti ning alustas muusikalist tegevust 70ndate lõpus linna tuntuimas post-punkbändis The Birthday Party. Peale Londonisse ja seejärel Berliini kolimist sai esimese bändi aeg otsa ning sündis Nick Cave & The Bad Seeds.

Nick Cave’i muusikat iseloomustab emotsionaalne intensiivsus ning laulusõnad on tihti tugevalt mõjutatud surmast, religioonist, armastusest ja vägivallast.

Nick Cave & The Bad Seeds on tegutsenud alates 1982. aastast ning välja andnud 17 stuudioalbumit. Esimene neist kannab pealkirja “From Her To Eternity” (1984) ning värskeimat plaati “Ghosteen”, mis ilmus 2019. aasta sügisel, peetakse bändi parimaks plaadiks.

18. augusti kontserdile Haapsallu on võimalik minna ka fännibussiga, mis väljub Tallinnast ning toob peale kontserti mugavalt pealinna tagasi. Lisainfo Piletilevis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.