Uudis

Oscarid toimuvad sellel aastal õhtujuhita, kuid see ei juhtu esimest korda

Lava ei jää siiski tühjaks, sest kõnepidajatena astuvad üles 13 staari. Foto: Henry Nicholls/ Reuters/Scanpix.

Esimest korda pärast 1989-ndat aastat jagatakse Ameerika filmiakadeemia auhindu ehk Oscareid taaskord nii, et laval ei ole ühtegi õhtujuhti. Ent selle asemel on terve rida kõnepidajaid ja esinejaid, kes aitavad kaasa gala läbiviimisel.

Lavale astuvad paljude teiste seas Tina Fey, Jennifer Lopez, Chris Evans, Brie Larson, Whoopi Goldberg ja Charlize Theron.

Algselt pidi 2019. aasta õhtujuhiks olema Kevin Hart, kuid ta astus detsembri alguses tagasi. Filmiakadeemia lootis leida asenduse, kes heastaks eelmise aasta madalaima vaadatavusega gala, kuid nähtavasti tulutult.

Harti otsuse peamiseks ajendiks oli Harti 2010. aastal tehtud homofoobne kild. Nimelt viskas ta ühes etteastes nalja, et kõige õudsam asi, mis saab tema pojaga juhtuda on see, et temast saab homo. See solvas seksuaalvähemusi, sest nende arvates on Hart just see inimene, kes saaks muuta mustanahaliste seas suhtumist seksuaalvähemustesse.

Hart küll vabandas mõne aja pärast ühingu ees, kuid ei soovinud enam Oscaritel üles astuda, sest igat tema sõna võidakse mõista valesti.

Oscarid toimuvad sellel aastal 24. veebruaril.

Viska pilk peale neile, kes on astunud varem õhtujuhi rollis üles:

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.