Uudis

Pettunud lapsevanem: “Fortnite” pettis mängijatelt raha välja

Laamad tekitavad "Fortnite'is" paksu pahandust.Foto: Epic Games

Murelik lapsevanem kaebas kohtusse “Fortnite’i” arendusstuudio Epic Gamesi, kuna leiab, et mängus lisaraha eest ostetavad loot box’id (auhinnakastid) on loodud mängijatelt raha välja petma, vahendab The Verge.

Kohtusse viinud auhinnakastide näol oli tegu lisaraha eest ostetava sisuga, mille soetanud mängijad lootsid saada rariteetseid kosmeetilisi esemeid. Haruldasema kraami saamise šanss oli väike ja Epic Games ei avaldanud ostjaile kõige unikaalsemate esemete leidmise tõenäosusprotsenti.

Täpsemalt puudutab kohtuasi Llama Loot Box‘e, mida ei leia ülipopulaarsest “Fortnite Battle Royale’ist”, vaid vähemtuntud mängust “Fortnite: Save the World”, milles mängijad teevad koostööd, et vaenlaste hordide vastu võidelda.

Praegu Epic Games enam Llama Loot Box‘e sellisel kujul ei müü. Aasta alguses lisati mängu võimalus enne ostu auhinnakastide sisse piiluda, et saada parem arusaam, mille eest makstakse. Kohtuasi keskendub perioodile, mil see veel võimalik ei olnud ja süüdistab Epic Gamesi mängijatelt röövelliku käitumisega raha välja petmises.

Süüdistuses väidetakse, et Epic Games on auhinnakastidega mängijaid, eriti alaealisi, ära kasutanud. Kuna saladuseks jääva sisuga auhinnakaste pakutakse teistest mängudest madalama hinnaga, meelitab see suurel hulgal inimesi “Fortnite’i” mängima. Nii kulutatakse raha auhinnakastidele, lootuses saada rariteetseid esemeid, kuigi nende leidmise koefitsent on väidetavalt kaduvväike.

“Fortnite: Save the World” on mängu Battle Royale versiooni vähemtuntud sugulane.Foto: kuvatõmmis

Tõmmatakse paralleele auhinnakastide ja kasiinode mänguautomaatide vahel, väites, et Epic õhutab mängijaid õhkõrna võidulootuse ajendil üha rohkem raha kulutama. Leitakse, et selline psühholoogiline manipuleerimine mõjutab eelkõige nooremaid mängijaid.

Auhinnakastide legaalsuse teema on viimasel ajal mitmel pool maailmas päevakorda tõusnud. Eelmisel aastal leiti näiteks Prantsusmaal ja Suubritannias, et need ei ole seasusevastased, kuid näiteks Hollandis, Belgias ja Austraalias on arusaamad vastupidised. Kõige kaugemale on mindud Belgias, kus mängutootjate vastu on auhinnakastide pärast ka kohtusse mindud.

Tasub meeles pidada, et lapsevanematel on täiesti võimalik jälgida, mida lapsed mängides näevad ning kas ja kui palju raha kulutavad. Loe siit, kuidas saad mängiva lapse tegemistel silma peal hoida.

“Fortnite’i” arendajad on veel seotud mitme teise skandaaliga. Hiljuti kaebas Epic Games kohtusse totaalselt läbi kukkunud “Fortnite’i” festivali korraldajad ja eemaldas pedofiilisaksandaali tõttu YouTube’ist mängu reklaamid.

Aga positiivseid uudiseid on ka. Näiteks, kas märkasid, et “Fortnite” jõudis “Eesti Laulu” lavale?

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.