Uudis

PewDiePie palub fänne: lõpetage “subscribe to PewDiePie” meemi kasutamine, see õhutab viha!

PewDiePie ei soovi, et tema populaarsus kasvaks vägivallaaktide arvelt.Foto: kuvatõmmis

Juutuuber Felix “PewDiePie” Kjellberg paneb enda uusimas videos fännidele südamele, et nad lõpetaksid populaarse meemi “subscribe to PewDiePie” levitamise, kuna seda on kasutatud viha õhutamise eesmärgil.

Kjellberg väidab, et jõudis sellele järeldusele pärast 15. märtsil Uus-Meremaal Christchurchi linnas toimunud massimõrva, mille käigus kaotas elu 50 inimest. Tulistaja tegi tapatööst Facebookis otseülekande, mille käigus ütles ka “subscribe to PewDiePie”.

Juutuuberi sõnul mõjutas mõrvari sõnavõtt teda isiklikult ja väga sügavalt. “Mulle sai selgeks, et “subscribe to PewDiePie” liikumine oleks pidanud siis (pärast tapatööd, toim.) kohe lõppema.”

Meem “subscribe to PewDiePie” sai hoo sisse aasta alguses, mil YouTube’is kõige suurema jälgijate arvuga PewDiePie esikohta hakkas ohustama India telekommunikatsiooni ettevõtte T-Seriese kanal. Selle sloganiga kutsusid PewDiePie fännid üles inimesi teda YouTube’is jälgima, et Kjellberg jätkuvalt YouTube’i valitsejaks jääks. Ka Eestis toimus PewDiePie toetuseks avalik rongkäik, kus kasutati seda sama loosungit.

PewDiePie fännide poolt rikutud Teise maaimasõja monument USAs.Foto: NBC New York

Kjellberg mainib videos, et kui esialgu liigutas fännide poolehoid teda sügavalt, siis peagi hakati minema üle piiri. Näiteks märtsi alguses rikuti Brooklynis asuv Teise maailmasõja monument just selle sama sloganiga.

Sellele järgnes Uus-Meremaa massimõrvari sõnavõtt, mille eest PewDiePie ka meedias risti löödi. Arvati, et Kjellberg jäi selles olukorras liialt vaikseks, kuid mehe enda sõnul ei soovinud ta tähelepanu ohvritelt endale tõmmata.

Igatahes, nüüd on asi ametlik: “subscribe to PewDiePie” meem on surnud ja maha maetud. PewDiePie enda käsul.

Märksõnad: , , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses