Uudis

Piilu esimesena suletud uste taha: milline hakkab välja nägema T1 keskusesse tulev Baltikumi moodsaim kino?

Tegu ei ole fotoga, vaid kino sisekujundust kujutava 3D mudeliga. Foto: Saarnak Visuals

15. detsembril avab vastvalminud T1 kaubanduskeskuses uksed uhiuus moodne Cinamoni kinokompleks, mille “kino kuldajastust” inspireeritud sisekujunduse lõid Jan Skolimowski, Marii Leemet ja Piret Noor büroost KAMP. Diktor uuris Skolimowskilt, mida “kino kuldajastu” taasloomine täpsemalt tähendab.

Selline saab olema T1 keskuse Cinamon kino sissepääs.Foto: Saarnak Visuals

“Otsustasime veidi minna ajas tagasi ja tuuseldada aegades kui kino ja kinos käimine oli midagi erilist. Midagi, mida planeeriti ette ja oodati”, selgitab Skolimowski. “Kinos käimine oli väärikas ettevõtmine ja samavõrd väärikas oli ka kino ruum.” Tema sõnul on T1 keskuse uue kino sisekujundus saanud inspiratsiooni perioodist, mis ulatub 30-datest kuni 70-dateni.

Smolikowski sõnul võeti sisekujunduse loomisel eeskuju 1936. aastal ehitatud Bio Rex kinost Helsinkis ja 1963. aastal valminud Kino Internationalist Berliinis. Tema arvates on mõlemad mainitud kinod tänaseni hästi oma algsel kujul säilinud ja seetõttu mõjuvad uute kinode seas erakordsetena ja väärikalt.

Kino sisekujundus võtab eeskuju 20. sajandi keskpaigast.Foto: Saarnak Visuals

“Otsustasime, et kui kõik teised kinod lähevad täna pigem moodsat ja mõni lausa futuristlikku suunda, siis me võiksime tagasi tuua selle väärikuse ja ilu, mis oli niiöelda olemas kino kuldajastus,” jätkab Skolimowski.

“Oleme üritanud seda ajastuhõngu segada tänapäevaste vormide ja materjalikäsitlustega. Naturaalne puit, samet, palju sära ja avarust. Lõime Cinamonile nende enda kujundusega vaiba, kasutasime interjööris korporatiivse identiteedi põhiseid toone ning lisasime enda poolt juurde naturaalset puitu, messingut ja õdusalt kumamavaid hõõgpirne.”

T1 keskuse Cinamon peaks tulema samaaegselt modernne ja nostalgiahõnguline.Foto: Saarnak Visuals

Kõik huvilised saavad minna T1 keskuse Cinamon kinoga tutvuma 15. detsembril.

Märksõnad: , , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.