Uudis

Plaanid muutusid: Microsoft ei arenda enam kahte järgmise põlvkonna Xboxi mängukonsooli

Microsoft keskendub nüüd vaid projekt Scarletti arendamisele.Foto: Microsoft

Eelmise aasta lõpus levisid kuuldused, Microsoft arendab korraga kahte erinevat järgmise generatsiooni mängukonsooli. Nüüd on aga plaanid muutunud ja keskendutakse vaid ühe mängumasina loomisele, vahendab Thurrot.

2018. aasta lõpus levinud kõlakate kohaselt töötas Microsoft korraga mitme uue konsooli kallal. Esimene projekt kandis koodnime Anaconda ja sellest pidi saama firma järgmise põlvkonna uus ja võimas lipulaev. Teisest masinast, projektist koodnimega Lockhart, pidi väidetavalt tulema kesisemate tehniliste näitajatega, kuid taskukohasema hinnaga konsool.

Nüüd on kahest projektist alles jäänud vaid Anaconda, mis avalikustati ametlikult juuni esimeses pooles toimunud E3 mängumessil projekt Scarletti nime all. Väidetavalt otsustati Lockharti arendamisest loobuda kõigest mõne nädala eest, põhjuseks mänguarendajate rahulolematus ja Microsofti soov suunata rohkem ressursse striimimisteenuse xCloud arendusse.

Xboxi boss Phil Spencer teatas tänavusel E3 mängumessil, et Microsofti järgmise põlvkonna konsool ilmub 2020. aasta lõpus.Foto: Microsoft

Väidetavalt tekitas Microsoftile tuska asjaolu, et mänguarendajatel tekkis tendents optimiseerida mänge eelkõige tehniliselt nõrgema Lockharti konsooli jaoks selle asemel, et keskenduda võimsamale Scarlettile. Lisaks soovitakse xCloudiga hakata pakkuma ka uuenduslikku mängude striimimise teenust, kuid selles valdkonnas on Google Stadia Microsofti tehnoloogiale järele jõudnud ja sellest ehk isegi möödunud.

Olenemata sellest, et Xboxi boss Phil Spencer rääkis eelmisel aastal mitmest arenduses olevast uuest konsoolist, ei arva ta, et peab oma sõnadest taganema. “Eelmisel aastal me rääkisime konsoolidest. Me juba lasime ühe uue konsooli välja ja nüüd töötame teise kallal,” selgitas ta “Business Insiderile”. “Hetkel keskendume me ainult Scarlettile.”

Tõepoolest, mõne aja eest tõi Microsoft turule uue konsooli, plaadimängijata Xbox One S All-Digitali. See konsool koos kolme mänguga on saadaval ka Eestis, Euronicsis on masina hinnaks 279,99 eurot.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.