Uudis

PÖFF-i veebikino toob koju festivali võidufilmid

"Armas Thomas", Thomas Brasch (Albrecht Schuch) aktsioonisFoto: kaader fllmist

PÖFF-i veebikino toob alates tänasest vaatajatele koju kätte ligemale 30 filmi äsja lõppenud festivali kavast.

Kodustele ekraanidele jõuab näiteks grand prix’ võitnud „Armas Thomas” – sakslase Andreas Kleinerti film Ida-Saksamaa rebellist kirjanikust Thomas Braschist, mis on kummardus kunstile ja mässumeelsusele.

Samuti on valikus parima operaatoritööga „Ütle, kes on sinu sõbrad”, mis jutustab loo uimastikaupleja Yilmazist, kes on oma kuulsate klientide seas popp poiss, ehk isegi sõber, nagu ta ise arvab. Kui tema ladu aga tühjaks saab, pöörduvad „sõbrad” temast ära ja armastuse järele janunev Yilmaz üritab teha kõik, et neid tagasi võita. Emre Erdoğdu film on üks tänavusi parimaid Türgi linateoseid.

Ka saavad filmisõbrad kodudest nautida parimat debüütfilmi „Teistsugused inimsööjad” – kaks Itaalia provintsis elavat meest üritavad põgeneda talumatu argireaalsuse eest. Saksa režissööri Francesco Sossai film on katse tungida inimese meeleseisundi ja ihade sügavikku.

Lisaks on veebikinos olemas „Põhjusega mässajad” võidufilm „Ööliblikad” – poolaka Piotr Stasiku väljakutsuv, intrigeeriv ja poeetiline ellujäämisdraama poistest, kes põgenevad laagrist, kui internet välja lülitatakse – ja parim Balti film „Jooksus”, milles psühhoosihoo tulemusena kaob jäljetult Marija kallim, kelle otsimiseks võtab tüdruk ette pika teekonna.

Publiku lemmikfilm „Sõja sosinad“ on samuti nüüdsest kodudes vaadatav. Berliinis töötava kurdi õpetaja turvaline elu laguneb koost, kui ta avastab, et tema surnuks arvatud õde on sattunud kodumaal Kurdistanis käiva jõhkra sõja keerisesse. Sakslase Florian Hoffmanni linateos näitab, kuidas ka väga kaugel toimuv sõda võib mõjutada meie kõigi elu.

Lisaks värsketele auhinnafilmidele saab näha valikut PÖFF-i programmist. Kasahstani režissööri Ädilhan Jeržanovi eksootiline absurdikomöödia „Karjaimmuunsus”, milles korrumpeerunud külapolitseinik satub sekeldustesse, kui koroonaviiruse tõttu saabub külla kõrge kontrollkomisjon, oli põhivõistlusprogrammi kõige populaarsemaid filme.

Prantsuse režissööri Jean-Christophe Meurisse’i „Veriapelsinid” – komöödia, mis enam mustemaks minna ei saagi – kogus publikut „Öiste värinate” programmis.

Välja müüdi doc@PÖFFi programmis linastunud Belgia režissööri Volkan Üce dokumentaalfilmi „Kõik hinnas” seansid – tegu on humoorika pilguheiduga ühe Euroopa turiste teenindava Türgi Riviera kuurorthotelli kulisside taha.

Venemaa filmikunsti esindavad veebikinos Aleksei Kozlovi „Südametunnistus”, Aleksei Fedortšenko „Viimane “Kallis Bulgaaria”, Andrei Zaitsevi „Blokaadipäevik” ja Julia Bobkova dokumentaalfilm „Stanislavski. Elujanu”.

Elle Kulli elutööauhinnale on pühendatud filmid „Ukuaru” ja „Surma hinda küsi surnutelt”.

Noorte- ja lastefilmide festivali Just Film kavast on tänasest veebikinos „Diiler” (Belgia), „Busteri võlumaailm” (Taani), „Vanad head ajad” (Poola), „Üüriline” (India-USA), „Vanem” (Venemaa), „Perekond” (Šveits), „Simm Nööp ja Metsik 13” (Saksamaa), „18 kHz” (Kasahstan) ja „Tuleviku lapsed” (Saksamaa).

Lisaks saab tasuta näha kaht kassetti #noorfilmitegija, kuhu on koondatud lühifilmid, mis on valminud PÖFF-i noorte stipendiumikonkursi raames.

Enamikku filmidest saab vaadata kuni 19. detsembini ja kava täieneb jooksvalt, näiteks jõuab lähipäevil ekraanile PÖFFi teise elutööauhinna laureaadi Carlos Saura viimane film „Kogu ilma kuningas”.

15. detsembrist on aga ekraanil Goethe Instituudi esitletav Saksa filmide programm, kuhu kuuluvad muuhulgas „Härra Bachmann ja tema klass”, „Viimane hukkamine”, „Varjude tund” ja „Ivie nagu Ivie”.

PÖFF-i põhiprogrammi veebikino piletid maksavad kaheksa eurot, mitmekesi vaatamise piletid 15 eurot. Just Filmi pilet maksab viis, mitmekesi vaatamise pilet kümme eurot. Paljudel filmidel on eestikeelsed subtiitrid.

Veebikino filme saab vaadata ainult Eestis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.