“Poissmeeste pidu” toob ekraanile juba tuttavad tõsielutähed. Miks mõned näod saadetes korduvad?

Saates "Poissmeeste pidu" asuvad neli noormeest endale kaaslast otsimaFoto: TV3

Septembri lõpus jõuab TV3 eetrisse uus tõsielusaade “Poissmeeste pidu”, mis juba Go3 vaatajate seas laineid lööb. Saatest võtavad osa mitmed reality-maastikul tuntud näod – Kalvi-Kalle Kruusamäe (“Prooviabielu”), Tanel Reintik (“Rannamaja”) ja Hanna Pärtel (“Rannamaja”). Kuidas saatesse üldse osalejaid valitakse ning miks näod tõsielusaadetes ikka ja jälle korduvad? Kas värvikaid inimesi on Eestis vähe või meelitavad tuttavad näod lihtsalt rohkem vaatajaid ligi?

„Poissmeeste pidu“ on tõsieluline kohtingusaade, kus neli vallalist noormeest korraldavad spaa-kompleksis igal õhtul pidusid. Peol kohtutakse neidudega, kellest silmapaistvamad kutsutakse endaga hotelli kaasa. Hommiku saabudes peavad poissmehed otsustama, kas on endale kaaslase leidnud või soovivad uue neiuga õnne proovida.

Saate produtsent Oliver Muraveiski rääkis Diktorile, et nii poissmehed kui ka naised pidid saatesse kandideerima. Kokku näitas huvi üles üle saja inimese, kuid neist enam kui pooled pidid paraku ukse taha jääma. Neis ei olnud sel hetkel seda särtsu, mida teleekraanil vaja läheks.

“Huvitatuid ei ole sugugi vähe, kuid tõsi on see, et reality-formaat ei sobi kaugeltki kõigile. “Poissmeeste pidu” ei ole selline formaat, kus noored kohtuvad, käivad kohvikus ning lasevad käsikäes veekeskuse torudest alla ning peale seda otsustavad, kas sooviksid teineteisega veel kunagi kohtuda. „Poissmeeste pidu“ on tõsielusari, mille osalised teavad, mida televaataja tegelikult näha tahab. Nad pidutsevad nii, nagu harjunud on. Keegi pole neid millekski sundinud – ei riidu kiskuma, alkoholi tarvitama, vallatlema vms. Nad teavad, et pidu tuleb kohe käima tõmmata ning filtrid eest visata,” selgitas Muraveiski.

Spaas kohtuvad poissmehed mitmete tüdrukutega, kellest ühe saavad endaga hotelli kutsudaFoto: TV3

Seega peetakse osalejate puhul oluliseks eelkõige julgust ja vaba olekut. Ega saade ei osutukski menukaks, kui seal osaleksid inimesed, kellelt tuleks sõnu justkui tangidega välja kiskuda ja kes end kaamera ees sugugi mugavalt ei tunne. Kuid küllap on Kalvi-Kalle- ja Taneli-sarnaseid potentsiaalseid tõsielutähti veelgi – miks nemad siis ekraanile ei jõua?

Eks tuttavate nägude kasutamisel on muidugi omad eelised. Saatemeeskond võib juba ette kindel olla, kas ja kuidas nad publikut suudavad kaasa haarata. Ja eks nimi ju müüb ka. Muraveiski sõnul ei valitud aga osalejaid selle järgi, kas nad on juba tõsielusaadete armastajate seas tuntud nimed või ei. Küll aga võis varasem kaamerakogemus teiste kandidaatide ees väikse edumaa anda.

“Saatesse kandideerinud noormeeste osakaal oli väiksem kui neidude oma. Niisiis kuna tütarlapsed olid julgemad ja Eesti mehed tagasihoidlikumad, otsustasime saatetiimiga mõne noormehe ka omalt poolt osalema kutsuda. Teiste seas said kutse ka mõned varasemast tuttavad tegelased, kel jagub telekaamera ees olemise kogemust ning kes teavad, mida reality-formaat endast kujutab,” rääkis Muraveiski.

Ta jättis täpsustamata, keda saatesse kutsuti ja kas nad ka pakkumise vastu võtsid. Samas tunnistas Muraveiski, et Kalvi-Kallet meeskond saatesse ise ei kutsunud.

“Kalvi-Kalle soovis saatesse tulla omal algatusel ning täitis ka ise ankeedi,” ütles Muraveiski ja toonitas, et tuntud nimest määravam oli osalejate valikul siiski nende iseloom.

“Nagu reality-sarjade puhul tavaks on, oodatakse osalema julgeid, värvikaid, säravaid ja ladusa suhtlemisoskusega inimesi. Näiteks Kevini [üks poissmeestest – V.M] julgus ja soov tähelepanu ning tuntust leida kiirgas kaugele. Kuigi Kevin võib kaamera ees näida matslik, on enamus saates osalenud tütarlapsi hiljem väitnud, et temas on siiski see miski, mis tegelikult võlub,” selgitas Muraveiski.

Saatesse pääsesid tüdrukud, keda saab kirjeldada sõnadega “julge” ja “särav”Foto: TV3

Ka neidude puhul peeti oluliseks julgust ja säravust ning saatesse kandideerimiseks pidid nad muu hulgas endast pilte saatma, mille põhjal poissmehed pärast valikuid langetada saavad.

Poissmeeste potentsiaalsete eluarmastuste seas saabub saatesse ka “Rannamaja” viimasest hooajast tuntud Hanna Pärtel. Ta tõdes, et alguses ei plaaninud ta üldse saates osaleda, ent lõpuks otsustas siiski võimalusest kinni haarata.

“Sinna saatesse minekuga oli tegelikult natuke teine lugu. Ma ei kandideerinud ja ega mind otseselt ei kutsutud ka. Ma mõtlesin sõbrannale nalja teha ja saatsin tema andmed sinna. Miskipärast olin ma kindel, et ta osutub valituks. Lõpuks Oliver [Muraveiski – V.M] helistas talle ning me juhtusime sõbrannaga parasjagu koos olema. Mu sõbranna esitas Oliverile ultimaatumi, et tema tuleb, kui Hanna tuleb ka. Alguses ma ei soovinud üldse minna, kuid lõpuks nõustusin,” selgitas Pärtel.

Sõbranna otsustas aga saates osalemisest loobuda, sest leidis, et ei tunne end kaamerate ees mugavalt. Eks kinnitab seegi Muraveiski väidet, et tõsielusaade ei sobi igaühele.

Praegu on voogedastusplatvormilt Go3 võimalik vaadata “Poissmeeste peo” kolme esimest osa. Ja kes teab, äkki jõuab järgnevate osade jooksul ekraanile veelgi tuttavaid nägusid. Septembri lõpus saavad TV3-st saadet näha ka need, kellel Go3 tellimust ei ole.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.