Uudis

Proovi tasuta harivat mängu, mis õpetab koodi kirjutama lihtsalt ja meelelahutuslikult

Väikest robotit peab liigutama programmeerimiskeeles käsklusi sisestades.Foto: Big AB Games/Steam

Tahad õppida programmeerimist, aga ei tea, kust alustada? Sel juhul võid leida abi videomängust “Robo Instructus”, milles mängija peab liigutama väikest robotit sellele programmeerimiskeeles käsklusi andes.

Mäng on progemisvõhikute vastu armuline ja vähemalt alguses on käsklused üsna lihtsad. Üks esimesi koodijuppe, mis mängijale selgeks õpetatakse on “robo_forward()”, mis paneb väikese metallmehikese otse edasi liikuma.

Mängu kulgedes leiab mängija uusi koodijuppe, mida tuleb rakendada aina keerukamate ülesannete lahendamisel. Ülesandeid saab lahendada mitmel viisil ja nii saab mängija koodijuppidega omas tempos eksperimenteerida, et välja uurida, kuidas kõik täpselt töötab ja kokku sobitub.

Mängu kulgedes õpitakse juurde uusi käsklusi, mis aitavad lahendada keerukamaid ülesandeid.Foto: Big AB Games/Steam

“Robo Instructus” ei ole ainult tühipaljas koodikeeleõpe. Koodikirjutamise õppimise teeb kaasahaaravamaks lugu võõrale planeedile saadetud robotist, mis peab välja uurima oma uue koduplaneedi saladusliku tausta.

Tegu on kasuliku mänguga, millega näiteks lastele esimesed programmeerimise põhitõed selgeks õpetada. “Robo Instructus” pole siiski ainult noortele mõeldud ja ka progemishuvilistest täiskasvanud leiavad mängust paraja pähkli, mida ajusid ragistades läbi hammustada.

“Robo Instructust” saab juba praegu tasuta proovida. Selleks pead ennast mängu Steami lehel meiliaadressi sisestamisega tasuta beetasse registreerima. Teose täisversioon peaks müügile jõudma aasta teises pooles.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.