Uudis

Protsessor kilega ümber kõhu: kiibikriisi ajal smuugeldatakse tehnikat nagu narkootikume

Narkootikumide smuugeldamine on nii 2019, täna on uus popp teema mikrokiibid ja protsessorid!Foto: Impact Photography/Shutterstock

Üleilmne kiibikriis on loonud olukorra, kus protsessorid, videokaardid ja muu elektroonika on kõrges hinnas. See on kaasa toonud nõutud tehnika smuugeldamise, milleks kasutatakse kohati eriti veidraid võtteid.

16. juunil jäi Hongkongi ametivõimudele silma kaks autoga riiki siseneda üritavat härrasmeest, kes jätsid endast kahtlaselt närvilise mulje. Asja lähemalt uurides avastati, et autojuht ja tema kaaslane on sõna otseses mõttes kaelani tehnikas.

Piirivalvurid leidsid, et kaks meest olid oma keha külge riiete alla kinnitanud toidukilega tuhandete dollarite väärtuses protsessoreid. Kokku üritati sellist meetodit kasutades riiki tuua 256 Core i7 10700 ja Core i9 10900K protsessorit.

See on üks viis, kuidas oma uus videokaart kätte saada. Foto: windowscentral

Kümmekond päeva hiljem avastasid Hongkongi võimud samas piiriületuspunktis skännerite abil uue salakaubalaadungi. Seekord märgati skännerite abil, et auto istmete vahele oli peidetud 52 Inteli kiipi väärtuses 128 700 dollarit.

Seni ühe suurima noosi said Hongkongi piirivalvurid kätte juuli alguses, mil illegaalselt üritati riiki tuua enam kui 2200 protsessorit, 1000 RAMi pulka ning umbes 630 nutitelefoni. Süüdimõistva otsuse korral võib rikkujaid oodata 7-aastane vanglakaristus ja kuni 2 miljoni dollari suurune rahatrahv.

Üleilmne kiibikriis annab endast märku igas maailma nurgas ja mõjutab tugevalt tervet tehnoloogiasektorit. Kiibikriisi tekkepõhjuseid on mitmeid. Koroonapandeemia on tehnika tootmise muutnud oluliselt keerukamaks ning lisaks muudele tööstusharudele on see mõjutanud ka mikrokiipe, mida läheb vaja väga suure hulga uuemate seadmete tööks.

Kiipe toodetakse küll vähem, kuid koroona tõttu on elektroonika nõudlus hüppeliselt kasvanud. Koduseinte vahele sunnitud inimesed ostavad oluliselt rohkem telekaid, mängukonsoole ja muid seadmeid. Viimase aasta sees on ilmunud ka mitmeid uusi vidinaid, millele ostjad tormi jooksevad, nagu näiteks uued konsoolid või nutitelefonid.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.