Uudis

Raadioteatri dokumentaalsari “Ukraina lood” räägib viie sõjapõgeniku tõestisündinud loo

Kuigi nimed on muudetud, on tegemist dokumentaalmaterjaliga.Foto: Unsplash

Esmaspäevast, 27. veebruarist jõuab Vikerraadios eetrisse viieosaline dokumentaalsari “Ukraina lood”, millest jagavad oma lugu nii endine Mariupoli Draamateatri näitleja Viktor kui ka Eestisse tütre ja kassiga põgenenud Anna.

Lisaks Viktorile ja Annale jagavad oma lugu 1976. aastal sündinud Oksana, kes oli sõja puhkedes üks esimesi Eestisse jõudnud põgenikke, 2004. aastal sündinud Sonja, kellel tuli Eestis kooliteed jätkata. Aga ka 1974. aastal sündinud Tanja, kes elas kuni sõja puhkemiseni Mariupolis ja rajas sinna spaa, mis oli üks esimesi Ukrainas.

Kuigi nimed nendes lugudes on muudetud, on tegemist dokumentaalmaterjaliga, mis kogutud sõja eest Eestisse põgenenud inimestelt. 

Dokumentaalsarja eestvedajad on Mari-Liis Lill ja Priit Põldma. Raadioteatris salvestatud lugusid esitavad näitlejad Harriet Toompere, Ursula Ratasepp, Laurits Martin Muru, Hanna Jaanovits ja Terje Pennie. 

“Ukraina lood” kõlab Vikerraadio eetris alates 27. veebruarist esmaspäevast reedeni “Järjejutu” ajal kell 11.30 ja kordusena kell 22.30.  Klassikaraadio toob lood kuulajateni 6.-10. märtsil kell 16.30.

“Ukraina lood” ja teised Raadioteatris salvestatud järjejutud ning kuuldemängud on järelkuulatavad Raadioteatri mobiiliäpis ja kodulehel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.