Uudis

“Rabaradapidi” uus hooaeg: Šotimaa heitlik ilm, ohtlikud lehmad ja matkakaaslasest koera vigastus

“Rabaradapidi” uus hooaeg viib vaataja Šotimaale.Foto: tootja

Telia Inspira kanalis jooksva kodumaise matkasaate “Rabaradapidi” neljas hooaeg viib matkasõbra Heleri Hanko ja tema pruuni labradori Finni Šotimaale, kus läbitakse pea 400 kilomeetri pikkune Southern Upland Way.

Hanko tunnistab, et Šotimaad rannikust rannikuni läbinud matk oli tema jaoks üks kõige erilisemaid ning seekordse matka ööbimiskohad olid kindlasti ühed kaunimad.

“Läbi Šotimaa matkates kogesime koos matkakaaslasest labradori Huckleberry Finniga väga palju: heitlikust ja huvitavast ilmast, mille tõttu pidime matka katkestama enne planeeritud onni jõudmist, pistes telgi hoopis mägede vahel üles, kuni ohtlike jälitavate lehmadeni,” rääkis ta. Hanko sõnul vaheldusid kaunid voored, mida mööda mütata, veel kaunimate rabadega.

Hanko teatel oli ka Finn äärmiselt tubli matkasell. “Matka keskel pidi ta küll korra katkestama, sest vigastas end pisut, kuid kohaliku loomaarsti loaga sai väga kiiresti uuesti rajale,” meenutas ta.

“Seda, miks Šotimaa rahvusloom on ükssarvik, mõistan ka nüüd palju paremini – tegemist on ikka väga maagilise riigiga, kus ühte päeva võib mahtuda koguni viis vikerkaart,” sõnas Hanko.

“Rabaradapidi: Šotimaa” toob vaatajani kümme episoodi ning esimene neist on Inspira kanal eetris pühapäeval, 29. jaanuari algusega kell 18.00.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.