Uudis

Rekordilise eelarvega “Pank” ei suuda töötajatele võlgu ära maksta

"Pangas" on rahaasjad korrast ära.Foto: Facebooki konto "PANK" kuvatõmmis

Eilses “Pealtnägijas” selgus, et EV100 raames 1,6 miljoni euro suuruse eelarvega loodud draamaseriaal “Pank” sattus tootmise ajal finantsraskustesse. Osadele töötajatele pole jätkuvalt võlgu tasutud, vahendab ERR.

Väidetavalt hakkasid rahamured ilmnema projekti poole peal, kuna sai selgeks, et kümneosalist seriaali (ehk nelja mängufilmi) ei ole võimalik valmis vändata selleks algselt planeeritud 83 päevaga. Lõpuks üle 100 päeva kestnud võtteperiood tekitas ka rahalise miinuse.

“Pealtnägija” andmetel ollakse võlgu umbes kümnele ettevõttele kaamerameestest-assistentidest kuni montaaži ja helitöötluseni. Maksmata arveid on 500 eurost kuni 14 000 euroni, kokku 50 000.

“Panga” produtsent, endine NO99 teatri tegevjuht Paul Aguraiuja, kellel on teatrimaailmast kogemust ka suurtest rahvusvahelistest projektidest, aga kelle jaoks oli tegu esimese teleprojektiga, kinnitab, et hoolimata võttepäevade lõhkiminekust oleks võlad klaaritud, kui poleks tekkinud tõrked sarja müügis välismaale.

Näiteks üritati “Panka” maha müüa Suurbritannia telefirmale BBC, kuid britid leidsid, et võõras eesti keel lükkaks vaatajad eemale, mistõttu jäi tehing tegemata.

Sarja tegevprodutsent oli äsja Kanal 2 programmidirektoriks saanud Kaspar Kaljas, kes määrati ametisse pärast oma eelkäija Rait Killandi äkilist vallandamist puhkuselt naastes.

Suur eelarve ei too aga tingimata kaasa kõrget kvaliteeti. “Panga” avaosa vaadanud Marii Karell ei suutnud Diktori veergudel ära imestada, kuidas nii suurte summadega tehti valmis selline toode. Ka teine episood ei valmistanud talle erilist muljet.

Loe juurde ERRist.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.