Uudis

Saatejuht Andrei Zevakin ja elus nii mõnegi masina ära mõlkinud autofänn Juss Haasma hakkavad autoplekkseppadeks

Juss Haasma ja Andrei Zevakin asuvad tegudele.Foto: Harri Tiits

Täna panevad Kanal 2 võistlussaates “Noor meister” ihaldatud võidukarika nimel oma ametialaseid oskused proovile parimad autoplekksepad. Käe saavad valgeks ka saatejuht Andrei Zevakin ja näitleja Juss Haasma.

Tartu Rakendusliku Kolledži kutseõpetaja Maicel Püti sõnul on autoplekksepa eriala väga oluline, et meie teedel sõidaksid korras ja nõuetele vastavad masinad. “Kui arvestada juba Eesti ilmastikuolusid, siis ikka juhtub õnnetusi ja me peame selle tööga tegelema,” lisas Pütt.

Tänase võistluse ülesanded on võetud elust enesest ning ei tohiks valmistada võistlejatele raskusi, kuid üllatusi tuleb kolmes võistlusvoorus siiski. Oma oskused ja teadmised panevad proovile kaheksa kuldsete kätega noormeest erinevatest kutsekoolidest. Peale kaamerate ja mikrofonide jälgib osavat tööd eriala tippekspertidest koosnev kohtunike kogu.

Külalisena teeb saates kaasa näitleja Juss Haasma, kelle huvi autode vastu sai alguse juba varases nooruses, kui tema isa tõi koju põnevaid mudelautosid. Haasma lisab, et ta pidanud elu jooksul olude sunnil mitmel korral autoplekksepa teenuseid kasutama.

Kes on Eesti parim noor meister autoplekksepa erialal, selgub juba kell 20.00.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.