Uudis

Sel nädalal jõuab kinodesse kaks uut Eesti filmi

Filmi "Sandra saab tööd" võtteplatsilt Foto: Ken Mürk

Sel nädalal jõuab Eesti kinodesse kuus uut filmi, millest kaks on kodumaised. Avaldame filmidest ülevaate.

“Sandra saab tööd” (2021)

Uus Eesti film räägib loo füüsikadoktor Sandra Metsast (Mari Abel), kes kaotab ootamatult töö. Uue töökoha leidmine tundub esmaspilgul lihtne, kuid kujuneb hoopis tragikoomiliseks katsumuseks. Lõputud tööintervjuud viivad endise teadlase kokku kõikvõimalike olukordade ja uute persoonidega. Muidu taiplik Sandra avastab ennast silmakirjalikust ja mingile kummalisele võimule pretendeerivast maailmast.

“Pingeväljade aednik” (2021)

Sel nädalal jõuab kinodesse teinegi Eesti film. “Pingeväljade aedniku” peategelane on kirjanik Mehis Heinsaar – looja, kellele meeldib rännata oma sisemises psühhogeograafias. Kirjanikku ümbritseb ebatavaline ja tähendusrikas loodus, ta oskab veel kõnelda loomade ja lindude keelt ning näha silmale nähtamatut.

Ta püüdleb läbi metsiku tihniku avarate luhtade poole, selliseid mitmepäevaseid matkasid nimetab ta ise vaese mehe palverännakuteks. Rändaja teel leiab aset seitse kohtumist, mis avavad vaatajale Mehis Heinsaare maagilist siseilma.

“Kaardimängur” (“The Card Counter”, 2021)

William Tell (Oscar Isaac) on professionaalse kaardimängijana tegutsev endine sõjaväelane, kes kunagi ei võta suuri riske ning üritab samal ajal oma sünge minevikuga rahu sõlmida. Kui ühel päeval võtab temaga ühendust noor ja kärsitu Cirk (Tye Sheridan), kes tahab kätte maksta julmale Telli ülemusele major John Gordole (Willem Dafoe), taipab Tell, et ainus võimalus panna noort meest unustama kättemaksu, on näidata talle parema ja ilusama tuleviku võimalust. Tema aitamiseks on aga vaja võita palju raha ja mängida panustega, millest ta on seni üritanud hoiduda. Asja ei tee ka paremaks salapäraseid sponsoreid esindava La Linda (Tiffany Haddish) ilmumine ning tegelikult ka Telli enda sees peituvad kättemaksu mõtted.

“Hea, Paha, Võmm” (“Copshop”, 2021)

Joe Carnahani uues filmis lähevad väikelinna politseijaoskonnas vastamisi palgamõrvar, nutikas kollanokast naisvõmm ja trellide taga varjupaika otsiv petis. Filmis teevad teiste seas kaasa Gerard Butler ja Frank Grillo.

“Benedetta” (2021)

Paul Verhoeveni uus provokatiivne film on avameelne lugu keelatud armastusest, sügavast usust ja võimuahnusest, mille tegevus toimub renessanssiajastu Itaalias. Väiksesse nunnakloostrisse, mida juhatab karmikäeline kloostriülem, saabub siiralt usklik tüdruk Benedetta. Suureks kasvades hakkab neiu üha sagedamini hakkab nägema ilmutusi ja väidab, et need ilmutused on otse Jumalalt ja et ta on Jeesuse pruut. Oomatult tekkinud ohtlik romantline suhe teise noore noviitsiga viib selleni, et Benedettale tulevad stigmad. Nii kloostris kui ka väljaspool selle müüre hakkavad liikuma jutud, et kes müstline Benedetta tegelikult on – Jumala poolt väljavalitud või isehakanud petis?

“Oasis Knebworth 1996”

Coca Cola Plazas näidatakse 23. septembril briti tuntud rokkbändi Oasise kontsertdokumentaalfilmi “Oasis Knebworth 1996”.

1996. aasta 10. ja 11. augustil kogunesid 250 000 noort muusikafänni Knebworth parki, et näha Oasist mängimas kahte erakordset kontserti. Selle mastaapse kontserdi piletid müüdi välja ühe päevaga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.