Uudis

“Simpsonid” ennustasid koroonaviirust ette juba 27 aastat tagasi

Foto: Anonymous/ Scanpix

Tuleb välja, et joonissarja “Simpsonid” looja Matt Groening on prohvet, sest koroonaviirusele sarnane haigus levis Springfieldis juba 1993. aastal.

Tegemist ei olnud päriselus toimunud sündmustega, vaid multifilmi episoodiga, kus haigus nimega Osaka gripp jõudis Jaapanist Ameerikasse. Seda “Simpsonitele” kohaselt väga tobedal moel: 90-ndate alguses oli äärmiselt populaarne blender, millega sai teha koduperenaiste lemmikuid kokteile ja muid maitsvaid segusid, ent neid sai tellida üksnes Jaapanist.

Menukat köögimasinat telliti väiksesse külakesse massiliselt. Jaapani tehases topiti saadetised karpi ja saadeti teele. Aga ühele saadetisele köhis tehasetööline peale. Rohkem ei olnudki vaja. Kast jõudis Spriengfieldi ja viirus levis ülihelikiirusega üle linnakese.

Osaka gripp ei vallutanud ainult “Simpsonite” küla, vaid jõudis ka mujale. Üle maailma jäid haigeks 9000 inimest, neist 213 surid. Mis sarnaneb koroonaviiruse statistikaga.

Osaka gripp ja koroonaviirus ei ole küll üks ühele, aga loomupoolest sarnased sellegipoolest. Lähemalt saad “Simpsonite” 1993-nda episoodiga tutvuda SIIN.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.