Uudis

Siret Kotka avab Savisaare dokumentaalis amputeerimisele eelnenud pingelise öö

Siret Kotka annab täna õhtul Mihkel Kärmasele äärmiselt avameelse intervjuu. Foto: Pealtnägija

Täna õhtul kell 20 ETV-s eetrisse jõudvas dokumentaalfilmis Edgar Savisaarest räägib kunagine Hundisilma talu perenaine Siret Kotka ootamatu detailsusega ööst, mil selgus, et Savisaare organismis tegutseb lihasööja bakter.

Oli märts 2015. Savisaar oli tulnud just tagasi Bangkokist. Tal hakkas halb. Ta helistas Siret Kotkale ja kutsus naise endale appi.

Siret oli siis nö Hundisilma talu perenaine. Ta kirjeldab Mihkel Kärmasele antud intervjuus, kuidas ta sõitis kohale ja kuidas ta püüdis Savisaarel palavikku alla saada.

Mihkel Kärmas intervjueerimas Siret Kotka-Repinskit.Foto: Pealtnägija

Kui see ei õnnestunud, võttis Kotka ühendust Savisaare ihuarsti Peep Põdderiga Jõgeva haiglast. Kohe selgus, et tuleb Savisaarega arsti juurde kohale sõita. Jõgeva haiglast läks aga kiiresti sõit edasi Tartu haiglasse.

Kopsupõletiku sümptomitega Tartusse jõudnud Savisaare organismist tuvastati lihasööjabakter ning selle tõrjumiseks tuli amputeerida jalg. Savisaarel oli tekkinud veremürgistus ja toksilise šoki sündroom.

Ka pärast jala eemaldamist oli Savisaare seisund äärmiselt kriitiline.

Kotka räägib saates läbielatust, kuid ka kurikuulsast Hispaanias käimisest, mille kulud kattis ärimees Alexander Kofkin. Kas see oli altkäemaks Savisaarele, mille eest ta Tallinna linnalt soodsaid tehinguid sai? Ka see küsimus esitatakse täna õhtuses “Pealtnägija” erisaates.

Savisaare dokumentaalfilm algab täna ETV-s kl 20, vahepeal on kl 21 Aktuaalne Kaamera ning kl 21.40 jätkub Savisaare film.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.