Uudis

Sisustusentusiast Merlin Miido toob välja kolm suurimat väljakutset “Kodud rahaks” esimesest hooajast

Merlin Miido teeb kodud kauniks.Foto: Raul Mee

Merlin Miido sõnul tekitasid küll kaameraga harjumine ja pisikese eelarve ning loetud päevadega arvestamine korralikku peavalu, kuid tehtu tagas edu ka edasises tööelus.

Suurimaks väljakutseks peab Miido värske olukorraga harjumist: ühtäkki tegutseb ta kaamerate ees ja tema otsustest sõltuvad paljud, eelkõige koduomanikud. Kuigi esimese episoodi eel näris teda pisut ka kaamerahirm, sai ta sellest kiiresti võitu. “Selle peale aga, et mingi hetk jõuab saade ka eetrisse, ma üldse ei mõelnud,” lisas ta. “Mulle jõudis see siis kohale, kui aeg jõudis kätte.”

Miido on vaadanud saateid ka järele ja on jäänud lõpptulemusega rahule. “Ma arvan, et tulid väga toredad, lõbusad, informatiivsed ja kasulikud saated,” rääkis ta.

Eks tulemus räägi ka enda eest: kõik korterid olid juba hooaja eetrisse jõudes endale uue omaniku leidnud. Ja saade läks inimestele nii korda, et kuigi Miidol oli ennegi käed-jalad tööd täis, pöördusid paljud tema poole, et ta neile kodu sisustades appi tõttaks.

Parajaks väljakutseks peab Miido ka sobilike toodete leidmist. Ja seda väga limiteeritud aja – kahe nädala jooksul. “Kõik asjad pidi väga kiiresti leidma ja kohe ära ostma, polnud aega mitme toote seast see õige leida,” rääkis ta. “Väga harjumatu on nii lühikese aja jooksul kogu korteri sisustus leida ja võtta kiiresti vastu otsus, olen harjunud natuke rohkem kaaluma.”

Ometi ei tekkinud kordagi olukorda, kui Miido leidis näiteks Facebooki Marketplace’ist enam-vähem sobiva toote, ostis ära, et siis mõni tund hiljem avastada: palju parem asi pandi just müügile. “Mitu korda oli hoopis nii, et teadsin eelnevalt, et mingit toodet on vaja ja keegi just siis kuskil seda ka müüs,” meenutas ta. “Väga veider, kohati oli tunne, et keegi kuskilt saadab mulle asju.”

Ka tuhande euro eelarvesse mahtumine oli paras pähkel. “See vajab omajagu planeerimist, aga aega oli vähe,” kommenteeris Miido. Seetõttu pidigi usaldama enda sisetunnet ja mõtteid, mis mõne probleemiga silmitsi seistes esimesena pähe kargasid. “Iseenda kõhtunde usaldamine oli väga keeruline.”

Miido tööpäevad võtete ajal möödusid peamiselt telefonis-arvutis sobilikke ideid-tooteid otsides ja omanikuga jooksvalt suheldes. “Küsimusi tekkis, sest need olid tavalised inimesed, kes ei puutu iga päev remondi või ehitusega kokku,” rääkis ta. “Ikka uuriti, mis suuruses peab olema kruvi või tüübel, millist liimi või puuri tuleks kasutada. Mina olin esimene inimene, kes pidi neile vastama. Kui ma ei teadnud vastust, ühendusime järgmise inimesega. Aga ma ei pidanud olema ööepäevaringi valvel.”

Miido ei puhka ka praegu: veel vuntsitakse viimaseid kortereid üles. Uus hooaeg jõuab aga eetrisse 15. veebruaril.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.