Uudis

Skandaal YouTube’is: nelja populaarset Pokémoni juutuuberit süüdistatakse alaealiste seksuaalses ahistamises

Skandaal sai alguse YouTube'i kasutaja Sylveoni postitatud avameelsest videost.Foto: Sylveoni video kuvatõmmis

Neli juutuuberit, kes loovad eelkõige alaealistele mõeldud Pokémoni teemalist sisu, on sattunud seksuaalse ahistamise skandaali keskmesse, vahendab Kotaku.

Eelmisel nädalal postitas 19-aastane YouTube’i kasutaja Sylveon video, milles väidab, et mitmete juutuuberitega koostöödtegev Nathan Putnam küsis temalt alasti fotosid, kui ta oli kõigest 15-aastane. Peagi süüdistasid Putnamit ebasündsas käitumises veel kolm naist.

31. märtsil mõistis Putnami avalikult hukka enam kui poole miljoni jälgijaga Pokémoni juutuuber Kyle “TheKingNappy” McNeal. Ta väitis, et mitte keegi ei olnud Putnami tegevusest teadlik ja kinnitas, et vastasel juhul oleks ta ise mehe korrale kutsunud.

Siiski, juba samal päeval teatas üks teine juutuuber Twitteri vahendusel, et tegelikult teadsid Putnami pedofiiliakalduvustest paljud. See pani McNeali tegema ootamatu kannapöörde ja ta väitis, et tegelikult oli ta ka ise Putnamit juba varasemalt üritanud korrale kutsuda.

Peatselt esitati seksuaalse ärakasutamise süüdistusi juba ka McNeali enda vastu. Juutuuber nimega Callum väitis, et kui ta oli 16-aastane üritas McNeal teda manipuleerida endaga suhtesse astuma. Väidetavalt esitas McNeal Callumile ultimaatumi: hakkame käima või me pole enam sõbrad. Väikesele kanalile tähendab aga hiiglasliku jälgijaskonnaga juutuuberi toetus nii mõndagi.

Callum postitas Twitterisse oma versiooni juhtunust.Foto: Callumi Facebooki konto kuvatõmmis

Peagi ilmus välja veel teine juutuuber, kes esitas McNeali vastu sarnaseid süüdistusi. Väidetavalt üritas käskis McNeal tal lausa enda tüdruksõbra maha jätta, et nad saaksid suhtesse astuda.

Lisaks McNealile süüdistatakse oma jälgijate ahistamises ka Pokémoni juutuuberit nimega Mudkip Mama, kes samuti ennast alaealistele fännidele peale pressis. Väidetavalt saatis naine fännidele seksuaalse sisuga sõnumeid ja ta lukustas ennast koos ühe noormehega tualettruumi, kus üritas teda suudelda.

Mudkip Mama kirjavahetus fänniga.Foto: Nikki Rwitteri konto kuvatõmmis

Neljas ja (hetkel) viimane juutuuber, kes on skandaali segatud, on 20 000 jälgijaga Mizumi, kes väidetavalt nõudis 14-aastaselt alasti pilte. Keeldumise korral lubas Mizumi enda ohvri sotsiaalelu põrguks muuta, mida ta lõpuks väidetavalt ka tegi.

Mizumi süüdistusi ei eitanud ja tunnistas, et juhtunu on tõepoolest tema süü. Ta lisas siiski, et meedia näeb tema läbikäimist 14-aastasega liiga must-valgelt ning see, mis tegelikult juhtus on täielikult erinev sellest, mida internetis kirjutatakse.

YouTube’i ahistamisskandaalid ei ole midagi uut. Kuu aja eest kirjutasime “The Simsi” juutuuberist, kes samuti ennast alaealistele peale surus. Noorte elud on internetiga tugevalt seotud ja sageli nähakse populaarsetes juutuuberites eeskujusid. Seega võib lastel olla keeruline ebasündsate lähenemiskatsetega hakkama saada.

Kotaku reportaaž Pokémoni juutuuberitest on pikk ja põhjalik. Huvilised saavad sellega lähemalt tutvuda siin.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.