Uudis

Skandaalne mängustuudio: naistöötajatel ei ole õigust meid diskrimineerimise pärast kohtusse kaevata

Riot Games on loonud ülipopulaarse netimängu "League of Legends".Foto: Dexerto

Populaarse netimängu “League of Legendsi” kodustuudio Riot Gamesi seisukoht on, et kaks naist, kes on firma diskrimineerimise pärast kohtusse andnud rikuvad seda tehes enda töölepingut.

Väidetavalt sisaldasid kõnealuste naiste töölepingud arbitratsiooniklauslit, millega loobuti õigusest tööandja kohtusse kaevata. See tähendab, et vaidlused, mis puudutavad diskrimineerimist, ahistamist ja maksmata jäänud töötasusid ei jõua kohtusse, vaid lahendatakse eraviisilise arbitratsiooni teel.

Cornelli ülikooli uuring näitab, et arbitratsiooni puhul võidavad töötajad harvemini kui tööandjad. Isegi kui töötaja peaks vaidlusest võitjana väljuma, siis makstakse neile tavakohtuga võrreldes märkimisväärselt vähem valuraha.

Muuseas on “League of Legendsit” süüdistatud ka naistegelaste seksualiseerimises.Foto: Riot Games

Arbitratsioon on nii vastuoluline erimeelsuste lahendamise viis, et eelmisel aastal loobusid selle kasutamisest diskrimineerimist ja ahistamist puudutavate juhtumite puhul nii Google, Uber kui ka Facebook. Selle aasta veebruaris loobus Google arbitratsiooni kasutamisest täielikult.

Pärast seda, kui mängustuudio otsustas arbitratsiooni kasuks, väitis hagejate advokaat Ryan Saba, et selle käiguga üritatakse vaigistada neid hääli, kes soovivad firmas toimuvast avalikult rääkida. Saba sõnul näitab Rioti käitumine selgelt, et lubadused muutustest olid vaid tühjad sõnad.

Riot Gamesi esindaja väitis seevastu, et käimasolevaid kohtuasju ei soovita arutada ning loodetakse, et kõik kohtuvaidlused leiavad sobiva lahenduse.

Eelmise aasta augustis avaldas Kotaku loo, milles paljastati Riot Gamesi töökeskkonnas vohav seksism ja naistöötajate diskrimineerimine. Hoolimata sellest, et koheselt lubati muudatusi, on hetkel Rioti vastu avatud viis diskrimineerimist puudutavat kohtuasja.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.