Uudis

Sõnavabaduse eest võitlejad ehitasid “Minecrafti” raamatukogu, kus avaldatakse tsenseeritud artikleid

Mitmed tsenseeritud artiklid jõuavad nüüd enam kui 145 miljoni "Minecrafti" mängijani.Foto: kuvatõmmis

Ajakirjandusvabaduse eest seisev mittetulundusühing Reporters Without Borders on leidnud geniaalse viisi, kuidas viia tsenseeritud ajakirjanike vastuolulised lood massidesse – artiklid avaldatakse videomängus “Minecraft”.

Selleks puhuks on “Minecrafti” loodud spetsiaalne tasuta kasutatav server nimega “The Uncensored Library”, kuhu laetakse loetavate raamatutena üles artikleid, mis on autorite kodumaal põlu alla sattunud. Virtuaalsest raamatukogust leiab artikleid Venemaalt, Saudi Araabiast, Vietnamist, Mehhikost ja Egiptusest pärit ajakirjanikelt.

“Viie erineva riigi ajakirjanikel on nüüd olemas koht, kus neid kuulatakse, hoolimata keeldudest, eksiili saatmistest ja isegi mõrvadest,” selgitatakse Reporters Without Bordersi kodulehel. “Keelatud artiklid avaldatu “Minecraftis” raamatutena, et anda lugejatele võimalus viia end kurssi autorite koduriikide poliitilise olukorraga ja rõhutada sõnavabaduse vajalikkust.”

“Inspireerime uut põlvkonda seisma infovabaduse eest ja anname neile edasi olulise tööriista rõhumise vastu võitlemiseks: teadmised. Koos aina kasvava mängijate kogukonnaga saame me maailmale näidata, et tõde ei saa kunagi vaikima sundida.”

Tegu on “Minecraftis” loodud kolmemõõtmelise hoonega, milles mängijal on võimalik enda avatariga vabalt ringi liikuda.

“Minecraft” on maailma üks populaarsemaid videomänge, mida mängib üle 145 miljoni inimese. “The Uncensored Library” kohta leiad rohkem infot siit.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.