Uudis

Sony avalikustas PlayStation 5 logo ja see ei üllata mitte kedagi

Sony tutvustab tänases ülekandes uusi mänge, millest osad ilmuvad ka PlayStation 5 peale.Foto: Sony

Sony tõstis tehnikamessil CES 2020 saladuseloori firma järgmise mängukonsooli PlayStation 5 ametlikult logolt.

Järgmise PlayStationi logo disain ei üllata absoluutselt mitte kedagi. Jätkatakse sama stiiliga, mida on kasutatud ka varasemate PlayStationi konsoolide puhul.

Milline üllatus…Foto: Sony

PlayStation 5 logo on nüüd ametlikult avaldatud, kuid konsooli ennast ei ole me veel jätkuvalt näinud. Microsoft on see-eest juba avalikustanud, milline hakkab välja nägema nende uus mängukonsool, Xbox Series X.

Veel avalikustas Sony, et 2016. aastal ilmunud PlayStationi virtuaalreaalsuskomplekte on tänaseks müüdud 5 miljonit ühikut ning PlayStation 4 mängukonsooli 104 miljonit ühikut, mis teeb sellest PlayStation 2 järel müügiedult teise mängukonsooli läbi aegade.

Kuigi me ei tea veel, milline näeb välja PlayStation 5, kuid Sony järgmise konsooli kummalise ilmega arenduskomplekti oleme juba näinud küll ja veel. Tõenäoliselt lõplik PlayStation 5 selline siiski välja nägema ei hakka ja arenduskomplekti kummalisel ilmel on üks väga loogiline põhjus.

Hiljuti lekkisid ka esimesed fotod, kus on hästi näha PlayStation 5 mängupult. Mõne aja eest pani tehnikasait LetsGoDigital patendidokumentide põhjal kokku PlayStation 5 puldi 3D mudeli, mis näeb välja lekkinud fotodel olevale puldile üsna sarnane. Väidetavalt vahetatakse DualShock 5 puhul puldi keskel asuv puutetundlik nupp välja ekraani vastu ja enda pulti saab olema võimalik anda üle interneti teisele mängijale kasutada.

PlayStation 5 ilmub 2020. aasta lõpus ja hiljuti kuulutati konsoolile välja ka esimene ametlik mäng. Kuigi konsooli ilmumiseni on jäänud veel peaaegu aasta, siis Sony sõnul on PlayStation 5 Pro juba arenduses.

Hiljuti lekkinud info annab veel alust arvata, et kuigi PlayStation 5 tuleb PlayStation 4-st võimsam, siis samuti aasta lõpus ilmuv Xbox Series X teen Sony uuele konsoolile silmad ette.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.