Uudis

Sony esitles võimsaid 8K, 4K ja OLED-telereid, mis on valmis peagi ilmuvateks uuteks mängukonsoolideks

Sony tutvustas Las Vegases uusi telereid.Foto: Sony

Sony Europe esitles Las Vegases toimuval tehnoloogiamessil CES 2020 uusi telereid, kaasa arvatud uut ZH8 8K täisjada-LED-telerit, A8 (55” ja 65”) ja A9 (48”) 4K OLED-telereid ning XH95 ja XH90 4K täisjada-LED-telereid.

Sony telekatega tuleb kaasa pildiprotsessor X1™ Ultimate, mis loob selge pildikvaliteedi, et ekraanil toimuv näiks võimalikult realistlik. Uued mudelid on varustatud Sound-from-Picture Reality™ tehnoloogiaga, mis loob mulje, et heli tuleb otse ekraanilt.

Uutel mudelitel on kalibreeritud režiim Netflixi vaatamiseks ning valitud mudelitel on olemas ka režiim IMAX® Enhanced™ kõrgekvaliteediliste filmide nautimiseks.

Uus on ka funktsioon nimega Ambient Optimization, mis optimeerib pildi- ja helikvaliteeti vaatajat ümbritseva keskkonna järgi. See korrigeerib ekraani heledust toas olevast valgusest lähtudes.

Heledalt valgustatud ruumides on ekraan eredam ja tumedates ruumides tumedam, et pakkuda parimat kogemust. Uus tehnoloogia suudab tuvastada ka toas olevaid esemeid, mis neelavad või peegeldavad heli (kardinad, mööbel vms), et akustikat peenhäälestada ja tagada parim heli.

Peale funktsiooni Ambient Optimization kasutatakse Sony uute telerite juures ka uut disainilahendust. Nüüd on ekraani servas alus, et miski ei segaks ekraanil toimuvasse süvenemist. Minimalistliku disainiga alus on vaevumärgatav ja peaks tagama parema ja takistusteta vaate.

Mõeldes peagi turule saabuvatele järgmise põlvkonna mängukonsoolidele, toetavad mõned uued mudelid 8K eraldusvõimet, eraldusvõimet 4K kaadrisagedusega 120 k/s ja kiiret reageerimisaega HDMI sisendite kaudu.

Veel ei ole teada, kui palju uued telekad maksma hakkavad.Foto: Sony

Kokkuvõte Sony uutest teleritest

  • ZH8 raami integreeritud kõrgsageduselemendid: raami integreeritud kõrgsageduselemendid tekitavad heli teleri raami sees vibreerides ning loovad tunde, nagu heli tuleks otse ekraanilt.
  • X-Motion Clarity OLED-teleritele: tänu ülisuurele värskendussagedusele muudab X-Motion Clarity ekraanil toimuva reaalajas selgemaks, eredamaks ja sujuvamaks kui kunagi varem, viies spordivõistluste vaatamise uuele tasemele.
  • X-Wide Angle’i laiendus: X-Wide Angle’i tehnoloogia abil tunduvad ekraanil olevad värvid iga nurga all erksad ja realistlikud, pakkudes värviküllasemat ja eredamat elamust kui tavalised LED-telerid. Selle tehnoloogiaga on varustatud 55” ja suuremad XH95 4K täisjada-LED-telerid.
  • Täisjada-LEDi laiendus: Sony kohaliku tumendamise ja valgustuse intensiivistamise täisjada-tehnoloogia muudab sisu järgi pidevalt ekraani eri osade valgustust, parandades kontrasti ja eredust. Tehnoloogia võimaldab tasakaalustada valgustugevust ekraani eri punktides, et sünged stseenid oleksid tumedamad ja helged stseenid eredamad kooskõlas sisulooja kujutlusega. See erivõimalus on nüüdsest saadaval keskmise hinnaklassiga XH90 4K täisjada-LED-teleritel.
  • Tagantvalgustusega pult: ZH8 ja XH95 alumiiniumpult on tagantvalgustusega, et tagada kasutusmugavus ka pimedas toas.
  • Uuel tootevalikul saab olema Android TV funktsioon, milles sisaldub Google Assistant, Google Play Store ja Chromecast. Igapäevaseks mugavamaks kasutamiseks on täiustatud ka Sony kasutajaliidese menüüsid ning hääljuhtimist. Täiustatud hääljuhtimisfunktsionid võimaldavad vaadatatelesaateid, rakendusi ja ühendatud seadmeid käed-vabalt.
  • Vabakäevõimalused: Sony häälaktiveeritavad telerid pakuvad nutikamat vaatamiskogemust Google Assistantiga, mis aitab otsida filme ja seriaale või avada multiplayer mänge. Saad sellel lasta ka reguleerida toa valgustust, kui ühendad veel mõne nutiseadme. Vaata oma kalendrit ja märkmeid või küsi küsimusi, mille vastuseid näed otse TV ekraanil.
  • Smart Speaker Compatibility: Google Assistant ja Amazon Alexa seadmetega on võimalik häälkäskluste abil käivitada video esitamise teleris ning juhtida videoesitust YouTube’i või Google Home’i kaudu või vahetada Amazon Alexaga seadmes kanalit või muuta helitugevust.
  • Lihtne ühenduvus enamus seadmetega: Apple® AirPlay® 2 abiga saavad kasutajad peegeldada filme, muusikat, mänge ja fotosid TV ekraanile otse iPhone®, iPad® või Mac® seadmetest. Apple HomeKit™ tehnoloogia pakub võimalust juhtida oma telerit iPhone®, iPad® or Mac® seadmetega.
Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.