Uudis

Sony: PlayStation 5 eluiga on 6-7 aastat ja PlayStation 5 Pro on juba arenduses

PlayStation 5 võib hakata maksma oodatust tunduvalt rohkem.Foto: Push Square

PlayStation 5 ilmub aasta pärast, kuid tundub, et juba on paigas plaanid müügile tuua ka konsooli uuendatud riistvaraga versioon PlayStation 5 Pro.

Hiljutises intervjuus selgitas Sony Interactive Entertainmenti riistvara arenduse divisjoni asepresident Masayasu Ito, et kiire tehnoloogia arengu tõttu on ühe konsooligeneratsiooni vältel tarvilik turule tuua mitu konsooli.

“Kunagi kestis üks konsooligeneratsioon 7-10 aastat, kuid kiire tehnoloogia arengu tõttu on see tänapäeval kahanenud 6-7 aastale. Seega meie vaatepunktist saab PlayStation 5 eluiga olema umbes nii pikk,” selgitab Ito.

“Kuid konsooli eluea sees on meil võimalik tarkvara muuta ja üritada kaasata tehnoloogilisi uuendusi. Meie jaoks oli selle mõtteviisi proovikivi PlayStation 4 Pro, mis ilmus PlayStation 4 eluea keskel.”

Millal PlayStation 5 Pro ilmub?

Siit selgub paar huvitavat asja. Esiteks, Sony plaanib PlayStation 5 elueaks 6-7 aastat, mis tähendab, et PlayStation 6 võib ilmuda vahemikus 2026-2027. Teiseks, PlayStation 5 Pro plaanitakse turule tuua Sony järgmise konsooli eluea keskel, seega tõenäoliselt 2023. aastal.

Kui Masayasu Ito väited vastavad tõele, siis kasutab Sony PlayStation 5 puhul sama strateegiat, mida rakendati PlayStation 4 juures. PlayStation 4 Pro ilmus 2016. aastal, 3 aastat pärast baaskonsooli turule jõudmist, ja on müünud väga hästi. On loogiline, et Sony soovib ennast tõestanud valemit edasi kasutada.

Mõne aja eest lekkis info, mis võis avaldada PlayStation 5 hinna ja täpse kuupäeva, millal masin järgmise aastal müüki jõuab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.