Uudis

Sony: PlayStation 5 eluiga on 6-7 aastat ja PlayStation 5 Pro on juba arenduses

Kui kalliks läheb PlayStation 5 tehniliste näitajate järgi ehitatud arvuti?Foto: Push Square

PlayStation 5 ilmub aasta pärast, kuid tundub, et juba on paigas plaanid müügile tuua ka konsooli uuendatud riistvaraga versioon PlayStation 5 Pro.

Hiljutises intervjuus selgitas Sony Interactive Entertainmenti riistvara arenduse divisjoni asepresident Masayasu Ito, et kiire tehnoloogia arengu tõttu on ühe konsooligeneratsiooni vältel tarvilik turule tuua mitu konsooli.

“Kunagi kestis üks konsooligeneratsioon 7-10 aastat, kuid kiire tehnoloogia arengu tõttu on see tänapäeval kahanenud 6-7 aastale. Seega meie vaatepunktist saab PlayStation 5 eluiga olema umbes nii pikk,” selgitab Ito.

“Kuid konsooli eluea sees on meil võimalik tarkvara muuta ja üritada kaasata tehnoloogilisi uuendusi. Meie jaoks oli selle mõtteviisi proovikivi PlayStation 4 Pro, mis ilmus PlayStation 4 eluea keskel.”

Millal PlayStation 5 Pro ilmub?

Siit selgub paar huvitavat asja. Esiteks, Sony plaanib PlayStation 5 elueaks 6-7 aastat, mis tähendab, et PlayStation 6 võib ilmuda vahemikus 2026-2027. Teiseks, PlayStation 5 Pro plaanitakse turule tuua Sony järgmise konsooli eluea keskel, seega tõenäoliselt 2023. aastal.

Kui Masayasu Ito väited vastavad tõele, siis kasutab Sony PlayStation 5 puhul sama strateegiat, mida rakendati PlayStation 4 juures. PlayStation 4 Pro ilmus 2016. aastal, 3 aastat pärast baaskonsooli turule jõudmist, ja on müünud väga hästi. On loogiline, et Sony soovib ennast tõestanud valemit edasi kasutada.

Mõne aja eest lekkis info, mis võis avaldada PlayStation 5 hinna ja täpse kuupäeva, millal masin järgmise aastal müüki jõuab.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.