Uudis

“Squid Game” inspireeris lõunakorealasi majandusliku olukorra vastu protestima

Mitmed meeleavaldusel osalejad kandsid samasugust punast kostüümiFoto: Netflix

Lõuna-Korea populaarne seriaal “Squid Game” on innustanud sealseid elanikke oma õiguste eest seisma. Kolmapäeval kogunesid tuhanded “Squid Game’i” kostüümides inimesed nii Seoulis kui ka mujal, et juhtida tähelepanu kehvale majanduslikule olukorrale.

Netflixi läbi aegade vaadatuim seriaal räägib raharaskustes inimestest, kes saavad võimaluse võita suure rahahunniku. Selleks peavad nad mängima lapsepõlvest tuttavaid mänge, mis küll pealtnäha lihtsad on, kuid mis siiski ootamatult ohtlikuks osutuvad. Eluga saab kuuest mängust väljuda vaid üks võistleja, teised peavad aga maailmaga hüvasti jätma, kirjutab CBS News.

Mõne tegelease puhul on sarjas avatud ka taustalugu, et vaatajad mõistaks, kuidas karakter raharaskustesse sattus. Näiteks peategelane Seong Gi-Hun töötas autotehases, ent kaotas 2008. aasta majanduskriisi järgselt oma töö. Sarnane olukord on päriselus ka mitmetel lõunakorealastel, kel kriisijärgselt polegi õnnestunud oma elu taas rööpasse saada.

Lisaks on kohalikud leidnud, et paljud tööandjad ei sea inimeste heaolu esikohale, vaid ootavad, et töötajad teeks töö nimel enda eraelu arvelt suuri ohverdusi ja pühendaks end täielikult töö tegemisele.

Mitmed madalapalgalised käivad korraga mitmel töökohal, et kuidagigi ots otsaga toime tulla. Seejuures peavad nad rindma pistma väikse töötasu ja pikkade töötundidega ning tihti töötama ilma töölepinguta.

Olgugi et koroonaviiruse leviku tõttu võib Lõuna-Koreas praegu korraga koguneda maksimaalselt 99 inimest, võttis meeleavaldusest osa üle 16 000 inimese.

President Moon Jae-ini esindaja sõnas, et protestimine on pettumust tekitav, sest see näitab, et inimesed ei suhtu koroonapandeemiasse täie tõsidusega.

Meeleavaldust korraldanud The Korean Confederation of Trade Unions (KCTU) tegi ka “Squid Game’ist” inspireeritud video, et probleemile suuremat tähelepanu juhtida. Organisatsiooni sõnul on protestimine esimene samm ebavõrdsusest ülesaamiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.