Uudis

Striimimisteenus Google Stadia mängude hindasid alla ei löö

Esimesed õnnelikud saavad Stadiat proovida novembris.Foto: New Atlas

Google’i videomängude striimimisteenuse Stadia kasutajad ei hakka tõenäoliselt mängude eest maksma teiste poekeskkondadega võrreldes madalamat hinda.

Kui Stadia ilmub, peab selle eest maksma kuutasu, millega saab ligipääsu veel täpsustamata hulgale tasuta mängudele. Lõviosa mängudest peavad kasutajad siiski eraldi juurde soetama. On spekuleeritud, et äkki tulevad striimitavad mängud müüki muude poekeskkondadega võrreldes madalamate hindadega, kuid Stadia projektijuhi Phil Harrisoni sõnul seda tõenäoliselt ei juhtu.

“Ma ei näe põhjust, miks Stadia mängud peaksid odavamad olema,” vastas Harrison küsimusele, kas striimitavate mängude hinnad saavad olema madalamad PlayStation 4 ja Xbox One’i versioonidest.

Mängude Netflixil ei ole Netflixiga palju ühist

Mõistagi on liialt optimistlik eeldada, et Stadia hakkab pakkuma mänge võileivahinnaga, kuid teatud hinnaalandus oleks siiski loogiline. Stadiast räägitakse sageli kui “videomängude Netflixist”, kuid Netflixi kasutajad saavad kuutasu eest vaadata kõiki teenuses poolt pakutavaid filme ja sarju ning ei pea nende eest juurde maksma.

Stadia potentsiaalsetes klientides on see tekitanud omajagu negatiivset vastukaja ning ambivalentusus striimimisteenuste hinnapoliitika ümber on üks faktoreid, miks inimesed voogedastuspõhisesse tulevikku skepsisega suhtuvad.

Harrisoni arvates õigustab Stadia hinnapoliitikat asjaolu, et teenuse võimaldab mänge mängida pea kõigil ekraanidel. Järgmisel aastal peaks Stadia suutma jooksutada ka kõige tehniliselt nõudlikemaid mänge lisaks televiisoritele ka telefonides, sülearvutites, tahvlites ja kõigel muul, mis suudab jooksutada Chrome’i veebibrauserit.

Google lubab, et Stadia võimaldab mänge striimida pea kõigile ekraaniga seadmetele.Foto: Google

Teiseks striimimise suureks plussiks peab Harrison asjaolu, et mängude uuendused rakenduvad koheselt ja enam ei pea ootama, kuni need alla laevad. See tähendab teoreetiliselt seda, et Stadias on igal ajahetkel saadaval mängude uusimad ja parimad versioonid.

Siiski on oluline silmas pidada, et Stadia mängude hinnad ei hakka sõltuma ainult Google’i ettekirjutustest. Just nagu teistes poekeskkondades määravad ka Stadia mängude maksumuse lõplikult siiski vastavate mängude arendajad ja edasimüüjad.

“Seetõttu on mul hetkel keeruline öelda, milliseks meie mängude hinnad täpsemalt kujunevad,” selgitas Harrison. “Kuid on ilmselge, et hoiame turuhindadel kiivalt silma peal.” Seega on tõenäoline, et Stadia mängude hindasid märgatavalt alla ei löö, kui üldse.

Millal Stadia ilmub ja kui palju see maksab?

Esimesed õnnelikud saavad Stadiat proovida käesoleva aasta novembris, mil ilmub piiratud kogustes saadaval olev 129 dollarit maksev Founder’s Edition. See võimaldab striimida videomänge 4K kvaliteediga, HDR toega ja 60 kaadrit sekundis. Kaasa tuleb ka Chromecast Ultra, Stadia mängupult, mäng “Destiny 2” ja kolm kuud teenuse kasutusaega endale ja ühele sõbrale.

Kas sinu netiühendus sobib Stadia kasutamiseks?Foto: Google

Massidesse jõuab Stadia järgmisel aastal, mil alustab kuutasupõhine teenus Stadia Pro, mis võimaldab umbes 10 dollari eest kuust striimida mänge 4K kvaliteediga, HDR-iga ja 60 kaadrit sekundis. Hiljem plaanitakse turule tuua ka tasuta Stadia versioon, kuid see seab resolutsiooni ülempiiriks 1080p. Ja tasuta on mõistagi ainult ligipääs striimimisteenusele, mängude eest tuleb ikka raha välja käia.

Novembris saab Stadiat hakata kasutama 14 riigis: USAs, Kanadas, Suurbritannias, Iirimaal, Prantsusmaal, Saksamaal, Itaalias, Hispaanias, Hollandis, Belgias, Taanis, Rootsis, Norras ja Soomes.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.