Uudis

Suri Itaalia filmidiiva Gina Lollobrigida

Näitlejat ja fotograafi Gina Lollobrigidat peeti seksisümboliks.Foto: AP / Scanpix

Täna, 16. jaanuaril lahkus meie seast 95aastane Itaalia filmistaar ja fotograaf Gina Lollobrigida, keda peeti 1950-1960ndatel üheks ihaldatumaks filminäitlejaks.

Lollobrigida sündis 1927. aastal Itaalias Subiacos. Teismelisena tegeles ta modellindusega, osaledes iludusvõistlustel, vahendab The Guardian. Esimesed filmirollid tegi ta 1940ndate lõpus. Rahvusvahelise kuulsuseni jõudis aga tänu filmile “Beat the Devil”, kus meespeaosa mängis Humphrey Bogartiga.

Sellele järgnes edukas karjäär, mille jooksul astus ta üles näiteks linateostes “The Hunchback of Notre Dame” (1956) ja “Solomon and Sheba” (1959).

Kuigi Lollobrigida tegi viimased suuremad rollid ka 1970ndate alguses, keskendus ta edaspidi peamiselt fotograafiale, ta on pildistanud näiteks USA kunagist välisministrit Henry Kissingeri, Ameerika näitlejat Grace Kellyt ja Nõukogude liidu kosmonauti Juri Gagarinit.

Viimastel aastatel tegutses ta aktiivselt poliitikas, veel 95aastasena üritas saada partei Suveräänne ja Populaarne Itaalia (ISP) senaatoriks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.