Uudis

Suur samm edasi: veel üks Euroopa riik hakkab ametlikult toetama e-sporti ja videomängutööstust

Sellises kohaks võiks mänge arendada küll ja veel.Foto: The Corinthia Insider

Malta valitsus ja e-spordi organisatsioon ESL kirjutasid alla ühisele memorandumile, milles sätestatakse, et Malta soovib tulevikus virtuaalspordi ja mängutööstuse arengusse aktiivselt panustada.

Malta parlamendi liikme Silvio Schembri sõnul on mängutööstus jõudsalt kasvav sektor, millel on potentsiaali majandust elavdada ja luua uusi töökohti.

“Mängutööstus vajab kasvamiseks professionaalseid ja sektorikeskseid eksperte,” selgitas Schembri. “Seega pärast teema arutamist otsustasime me välja töötada vastavad haridusprogrammid, et toetada juba eksisteerivaid talente, toetada mängutööstust ja võimaldada ka tulevastel generatsioonidel selles kasvavas sektoris karjääri teha.”

Uue initsiatiiviga loodab Malta saada e-spordi ja mängutööstuse keskuseks Euroopas ja Vahemere piirkonnas. Riiki soovitakse meelitada ka suuremaid virtuaalspordi turniire.

Malta ei ole esimene riik Euroopas, kus poliitikud on hakanud mängutööstusele suuremat tähelepanu pöörama. Hiljuti pani Taani esimese riigina maailmas paika riikliku e-spordi arengukava.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.