Uudis

Suur ülevaade: Eesti kanalite aastavahetusprogrammid toovad vaatajateni huumorit, ennustajaid ja 2020. aasta kokkuvõtteid

Varsti on käes aasta viimased päevad ja telekanalid on sellel aastal oma programmidega meeletult vaeva näinud. Kuna peod jäävad ära ja rahvas tähistab 2020. aasta lõppu ilmselt tavalisest rohkem kodus, siis selleks puhuks on Eesti telekanalite aastavahetusprogrammid lausa terve nädala pikkuseks venitatud.

ETV ja Kanal 2 alustavad oma eriprogrammiga juba esmaspäeval, 28. detsembril ja TV3 kolmapäeval, 30. detsembril.

Esmaspäev, 28. detsember:

Kanal 2 alustab aasta kokku võtmist juba esmaspäeval, 28. detsembril kui eetrisse tuleb “Kuuuurija” aasta kokkuvõte, kus uuritakse, mis on aasta jooksul saanud Katrin Lusti saatest läbi käinud tegelastest. Mis elu elab palju poleemikat tekitanud Põltsamaa koopamees? Kas vangi mõistetud aasta ema malle Kobin on veel vabaduses? Ning mis on saanud televaatajatele hinge pugenud Narva koerast Dusjast?

ETV toob alates esmaspäevast meieni kaheosalise “Aasta säravaimad tähed”, ETV saatejuhid on endale külla kutsunud staare, kellega koos aasta valud ja rõõmud kokku võetakse. Saade on eetris esmaspäeval ja teisipäeval kell 20.00.

Teisipäev, 29. detsember:

Teisipäeval kell 20.00 meelelahutussaate „Õhtu! Aasta TOP“ reastab omamoodi selle aasta edetabeli ning laob ritta kõik need „Õhtu!“ saates olnud lood, mis kõige enam sotsiaalmeedias lendu läksid ning vaatajate seas elevust tekitasid. Saatejuhid Piret Laos, Robert Rool ja Jüri Butšakov valivad oma lemmikud selle aasta lugude varamust ka ise. Üks on kindel, neid lõbusaid ja ägedaid hetki on Õhtu saate tegemistesse sel aastal jagunud rohkem kui küll ning valik saab olema päris keeruline.

Kolmapäev, 30. detsember: kokkuvõtted, ennustajad, Elmari laul 2020

ETV paneb kolmapäeval kell 21.30 Peeter Oja ja Mart Juure tiimide teadmised testile saates “Suur aastalõpuviktoriin 2020”, saadet juhib ja osalejaid pinnib Marko Reikop.

Kanal 2 võtavad kolmapäeval kell 20:00 üle ennustajad, astroloogid ja kaardidaamid, kes vaatavad üle möödunud aasta sündmused ja hindavad, kui täpselt suutsid nad seda kõike ette ennustada. Erisaates “Mida tegelikult tõi 2020?” võetakse luubi alla kõik 2019. aasta lõpus välja hõigatud ennustused. Sõna saavad astroloog Edda Paukson, numeroloog Kai Tamm, hiina kalendri spetsialist Janno Seeder ning viiendat põlve kaardidaam Kirsti Timmer. Vaata ja imesta!

Kolmapäeval kell 20:30 selgub Kanal 2 erisaates „Elmari laul 2020“ raadio Elmar kuulajate selle aasta lemmik. Vastamisi astuvad kaheksa nominenti, kes kõige enam kõlapinda sel aastal raadios saanud. On võitjaks Curly Strings, Ivo Linna ja Supernova, Liis Lemsalu, Miljardid, Revals, Trad Attack! või hoopis Traffic?

Seitsmeste aastalõpp. TV3

TV3-s juhatab aastavahetuse meeleolu juba 30.detsembril sisse erisaade „Seitsmeste aastalõpp“. „Seitsmeste uudiste“ ajakirjanikud vaatavad tagasi lõppevale, väga eriliseks kujunenud 2020.aastale. Vaatajateni jõuavad olulisemad sündmused ja trendid, mis lõppevat aastat kõige täpsemalt kokku võtavad.

Neljapäev, vana-aastaõhtu, 31. detsember:

ETV

ETV on terve aasta viimase päeva täitnud eriprogrammiga. Juba kell 10 hommikul alustab “Särav aastavahetus ETVs”, milles vastutavad vaatajate hea tuju eest aasta viimaste minutiteni ETV saatejuhid, telemajast astub läbi hulk toredaid külalisi, õhtu jooksul näeb mitmeid üllatusi.

Kell 15.10 on ETV eetris klassikaline “Õhtusöök ühele” – sama protseduur, mis igal aastal!

Ott Sepp vaatab kell 18:30 saates “Otse eetrist 2020” üle lõbusamad hetked Eesti Televisiooni eetrist.

Merle Palmiste sketšisaates “Koleilus 2020”. ETV

ETV toob kell 22.30 rahvani ka uue sketšisaate “Koleilus 2020”, mille abil aitavad aasta seljataha jätta armastatud Draamateatri näitlejad Tiit Sukk, Merle Palmiste, Ivo Uukkivi, Guido Kangur, Tõnu Oja, Maria Klenskaja, Mait Malmsten ja paljud teised.

Kanal 2

Kell 19.00 üllatab Kanal 2 uudistemagasin „Reporter“ aastalõpu erisaatega, mis sel korral tuleb erilisele aastale kohaselt ka täiesti eriline. Lõbusasse aastalõppu loob meeleolu täiesti ootamatu 2020 aastat kokku võttev teadmiste mäng, vastamisi asuvad kaks elavat telelegendi Peeter Võsa ja Katrin Lust. Aastavahetuse Reporter üllatab neljapäeval kell 19.00

Kanal 2 aastalõpu programmist ei puudu ka seekord traditsiooniline erisaade „Unustamatu 2020“, mis võtab kokku 2020. aasta meeldejäävaimad sündmused ning toob vaatajani erakordseid hetki pakkunud inimesed. Kõige põrutavamaid hetki vahendab Imre Kaas. „Unustamatu 2020“ on Kanal 2s neljapäeval, 31.12 kell 20.00.

Kell 21 toob Kanal 2 erisaade “Reporteri Aastahitt 2020” vaatajateni parimad kodumaised laulud möödunud aastal! Stuudios saavad sõna muusikud ja lauljad, kelleta aasta 2020 oleks palju rütmivaesem.

Kanal 2 saate vana aasta Õhtu! salvestus, 09.12.2020, Foto: Konstantin Sednev / Postimees Grupp

Kell 22 võtab eetri üle meelelahutussaade „Õhtu!“ eesotsas Pireti, Jüri ja Robertiga, kes panevad sellele pöörasele aastale punkti meeleoluka vana-aasta õhtu erisaatega. “Aastavahetuse ÕHTU!” pakub mõnusat kaasaelamist 31. detsembril algusega 22.00 ja kestab Vabariigi Presidenti kõneni välja.

TV3

TV3 alustab aasta viimast päeva kell 20 tulevikku vaatamisega saates “Mida toob aasta 2021?”, saate jooksul teevad selgeltnägijad ja maagid pakkumisi tuleva aasta kohta. Kas maailm on hävingu lävel? Mis saab majandusest? Kas ja millal tasub töökohta vahetada? Nõiad teevad pakkumisi.

“Kaks kanget. Suur aastavahetusshow” hakkab TV3s kell 21.00 ja on pausidega eetris veel pärast aastavahetuse möödumistki. Kristjan Jõekalda ja Teet Margna lubavad meile hoogsat vana-aastaõhtut koos suurimate staaride, nalja ja muusikaga. Kaks kanget annavad avapaugu TV3 25. juubeliaasta tähistamisele.

Henrik Normann Mart Sandrina sketšisaates “Edekabel”. TV3

TV3-st ei puudu legendaarne “Edekabel”, mis on eetris kell 22.30. Henrik Normann võtab ette lahkuva aasta enim kõneainet pakkunud isikud ja telemaailma superstaarid.

Loomulikult näitavad kõik kanalid kell 23.50 Eesti Vabariigi presidendi uusaastatervitust.

Reede, 1. jaanuar, 2021:

1.jaanuari kindel külaline Kanal 2 ekraanil on vana hea legendaarne Mr. Bean, kes naerutab vaatajaid läbi päeva.  Kell 19:00 heidab Kanal 2 pilgud tulevikku ning küsib erisaates „Mida toob aasta 2021?“ vastuseid meid kõiki põletavatele küsimustele.

TV3-s on uue aasta esimesel päeval on taas vaatajate ees legendaarne komöödia „Prints Zamundast“ ning armastatud „Mamma Mia! Siit me tuleme taas“; tele-esilinastuvad Disney koguperefim „Dumbo“, animafilm „Autod 3“ ning 1.jaanuari õhtul on eetris „Viking Lotto aastaloos 2021“.

ETVst näeb kell 19 “Eesti Kontserdi uusaastakontserti”, kus kõlavad tänavu maailmamuusika pärlid vaheldumisi kaunite luuletustega. Dirigeerib Kristjan Järvi, Doris Kareva luulet esitab Maiken Pius Linnateatrist. Esinevad Eesti Rahvusmeeskoor ja Eesti Riiklik Sümfooniaorkester.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.