Uudis

Suur videokaartide põud kestab tõenäoliselt kuni järgmise aastani

Videokaartide turul ei ole olukorra paranemise märke veel näha.Foto: Nvidia

Nvidia finatsjuhi sõnul ei näe uute RTX 30-seeria videokaartide põud veel niipea leevendust ja sel aastal tõenäoliselt pakkumine nõudlusele järele ei jõua.

Kuigi Nvidia esindajate arvates peaks olukord 2021. aasta jooksul paranema, siis arvatakse, et videokaartide tuntav puudujääk võib leevenema hakata alles 2022. aasta kevadel.

RTX 30-seeria on Nvidia videokaartide uusim tooteliin, millele on ostjad ilmumisest alates tormi jooksnud. Suur nõudlus on kergitanud hinnad ulmelistele tasemetele: Eestis küsitakse näiteks RTX 3080 eest kohati üle 2000 euro.

Tavatarbija jaoks muudavad RTX 30-seeria kaartide hankimise keerukamaks ka krüptokaevandajad, kes uuemaid ja võimsamaid kaarte suurtes kogustes kokku ostavad.

Videokaartide põua üheks suurimaks süüdlaseks on globaalne mikrokiibikriis, mis mõjutab pea kõiki elektroonikaga seotud valdkondasid. See on üks põhjus, miks ka näiteks PlayStation 5 mängukonsoole on nii keeruline hankida.

Oleme juba varasemalt kirjutanud, et uusimaid Nvidia videokaarte ootab peagi ees märgatav hinnatõus, mida on Eestis juba ka märgata.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.