Uudis

Taani politsei alustab ulatuslikku võitlust “CS:GO” hasartmängusaitide vastu

Kosmeetlilised esemed ei anna mängijale mingeid praktilisi eeliseid. Kogu asja väärtus seisneb visuaalses erinevuses. Foto: Dexerto

Taanis hasartmänge reguleeriv organisatsioon Spillemyndigheden kavatseb sulgeda 25 veebikeskkonda, mis tegelevad “CS:GO” kosmeetiliste esemete ehk skinnide baasil toimiva hasartmängurlusega.

Spillemyndigheden on juba saanud kohtult loe blokeerida ligipääs veebikeskkondadele, millel ei ole Taanis hasartmänguluba. Kuna “CS:GO” skinnidega äritsemise turg on suuresti reguleerimata, siis probleemsetel hasartmängude lehtedel tavaliselt vastavaid lubasid ei ole.

Spillemyndighedeni direktori Birgitte Sandi sõnul soovitakse kaitsta nii neid ettevõtteid, kellel on luba Taanis hasartmängudega tegeleda, ja ka mängijaid. “Me keskendume just skinnidega panustamise saitidele, kuna neid kasutavad enamasti alla 18-aastased lapsed,” selgitab ta.

Olenemata tugevast illegaalsusehõngust on videomängude kosmeetiliste esemete kasutamine hasartmängurluseks väga tulus. Arvatakse, et 2022. aastaks tõuseb auhinnakastidest ja skinnidest teenitav aastane globaalne käive 40 miljardi dollarini.

Kuigi Taani on selle probleemiga tegelemisel astunud kõige konkreetsemaid samme, on skinnide probleem aktuaalne ka mujal. Erineva rariteetsusastmega relva- ja kostüümimudelitega mängudele panustamine on “CS:GOs” ülimalt levinud ja sellega tegelevad enamasti just alaealised.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.