Uudis

Täispikk nimekiri: Siit näed, kuidas saad Eestis esimest korda kohe vaadata kõiki Kuldgloobuste võitjaid

"Troonide mängust" tuntud Richard Madden võitis rollisoorituse eest sarjas "Bodyguard" oma esimese Kuldgloobuse. Foto: kuvatõmmis

Möödas on ajad, mil eestlased peavad ootama pool aastat, et vaadata auhinnagaaladel kulda ja karda kokku riisuvaid seriaale ja filme!

Siin on nimekiri kõigist sarjadest ja ühest filmist, mis olid esindatud eile toimunud Kuldgloobuste jagamisel ja mida saad (õige teenuse tellimuse olemasolul) kohe oma diivanilt vaadata.

The Kominsky Method

Eelmise aasta lõpus Netflixis esilinastunud komöödiasari “The Kominsky Method” räägib erruläinud näitlejast Sandy Kominskist, kes ei suuda lahti öelda ammu kadunud kuulsushetkest. Karjääri lõppedes otsustab Sandy hakata jagama õppetunde noortele näitlejahakatistele.

Seriaal võitis parima komöödiasarja Kuldgloobuse, lisaks pärjati Kominskit kehastav Michael Douglas parima meespeaosalise autasuga komöödiasarjas. Omaette gloobusele kandideeris ka kõrvalosaline Alan Arkin.

Bodyguard

“Bodyguardi” peaosatäitja Richard Madden pärjati parima meespeaosalise Kuldgloobusega. Seriaal räägib ihukaitsjast, kes määratakse turvama poliitikut, kelle vaadetega ja põhimõtetega mees absoluutselt nõus ei ole.

Muide, Madden on seriaalifännidele kindlasti tuntud “Troonide mängust”, kus mees kehastas Robb Starki. “Bodyguardi” saab vaadata Netflixi vahendusel.

Outlander

Diana Gabaldoni samanimelisel raamatuseerial põhinev telesari räägib Teises maailmasõjas teeninud õest Claire Randallist, kes reisib ajas tagasi Šotimaale aastasse 1743. Seal kohtub ta kohaliku sõdalase James Fraseriga ja saab osaliseks jakobiitide ülestõusus.

Claire’i kehastav Caitriona Balfe nomineeriti Kuldgloobustel parima naisnäitleja auhinnale teledraamas, kuid ei võitnud.

“Outlanderit” saab vaadata Netflixis.

Barry

Kuldgloobustel kandideeris “Barry” parima komöödiasarja ning parima meespea- ja mees kõrvalosaliste auhindadele kömoodiaseriaalis, kuid ei võitnud üheski kategoorias.

Seriaal räägib palgamõrvarist, kes saadetakse Los Angelesse kedagi tapma, kuid lõpuks liitub mees hoopis kohaliku kunstiskeemega.

“Barry” on HBO seriaal ja on seega Eestis saadaval Telia TV vahendusel.

The Good Place

Selle komöödiaseriaali peategelane on Kristen Belli poolt kehastatav Eleanor, kes satub pärast surma paradiisi. Oma elule tagasi mõeldes jõuab ta järeldusele, et sinna ta kindlasti ei kuulu.

Gloobustel kandideeris “The Good Place” parima komöödiasarja autasule ja Bell parima näitlejanna aunhinnale komöödiaseriaalis.

“The Good Place” on olemas Netflixis.

The Alienist

Kuldgloobustel kahes kategoorias nomineeritud “The Alienisti” tegevus toimub New Yorgis 1896. aastal. Peategelane Laszlo Kreizler palgatakse toonase politseiülema ja hilisema USA presidendi Theodore Roosevelti poolt püüdma kodutuid poisse tapvat kurjategijat.

“The Alienisti” saab vaadata Netflixis.

Atlanta

“Atlanta” peaosatäitja, looja ja produtsent on Donald Glover, kes lavanime Childish Gambino all andis välja eelmise aasta ühe kõige ägedama räpiloo ja muusikavideo. Räpist räägib ka draama-komöödia “Atlanta”, mis keskendub samanimelise linna muusikaskeenele.

Kuldgloobustel nomineeriti “Glover” parima komöödianäitleja kategoorias. Eestis on seriaal vaadatav Fox Play kanalil mitmete erinevate teenusepakkujate vahendusel.

Ozark

Seriaal majandusnõunikust, kes peab viie aastaga ära pesema 500 miljonit dollarit, et mitte sattuda koos perekonnaga narkoparuni raevu ohvriks. Kuldgloobusele oli nomineeritud sarja peaosaline Jason Bateman.

“Ozarki” saab vaadata Netflixist.

GLOW

1980datel tegutsenud naismaadlejatest rääkiv “GLOW” oli Kuldgloobustel esindatud Alison Brie poolt, kes nomineeriti parima naisnäitleja autasule komöödias. Gloobust paraku ei võidetud, kuid sari on sellegipoolest väärt vaatamist.

Ka “GLOW” on saadaval Netflixis.

Sharp Objects

Psühholoogiline miniseriaal “Sharp Objects” nomineeriti Kuldgloobustel kolmes kategoorias ja ühes neist suudeti ka võita – Patricia Clarkson autasustati parima kõrvalnäitlejanna gloobusega.

Tegu on sünge looga vaimsete häirete all kannatavast reporterist, kes naaseb oma kodulinna, et uurida kahe tüdruku surma.

See HBO seriaal on kättesaadav Telia TV teenuse tellijatele pealkirja “Lõikepind” nime all.

Westworld

See mitmelt poolt kamaluga auhindu kokku korjanud ulmeseriaal oli nominent samas kategoorias, mille võitis eelmisena mainitud “Sharp Objecti” Clarkson.

Tegu on ülipopulaarse looga futuristlikust robotitega asustatud Metsiku-Lääne teemalisest teemapargist, kus asjad hakkavad viltu vedama, kui masinad hakkavad omi mõtteid mõtlema.

Sarnaselt teiste HBO seriaalidega on ka “Westworld” (eesti keeles “Läänemaailm”) saadaval Telia TV teenuse tellijatele.

Homecoming

Parima draamasarja kategoorias nomineeritud “Homecoming” räägib Heidi Bergmannist, kes töötas asutuses, mis aitas sõjast naasnud sõduritel uuesti argiellu siseneda.

Aastaid pärast sellest ametist lahkumist on tal aga keeruline tööpostil veedetud aega meenutada ja ta saab teada, et tema endise tööandja tegelikud eesmärgid olid üsna hägused ja saladuslikud.

Amazon Prime’i seriaal “Homecoming” on eestlastele saadaval Elisa Elamuse vahendusel.

The Marvelous Mrs. Maisel

See seriaal oli Kuldgloobustel esindatud kolmes kategoorias ja võitis ühes – Rachel Brosnahani auhinnati peategelase Miriam Maiseli rolli eest.

“The Marvelous Mrs. Maisel” on 1958. aastal aset leidev lugu Ühendriikide koduperenaisest, kes avastab ühel päeval, et tal on annet püstijalakomöödiale.

Ka see sari on Amazoni omatoodang ja on siinmail saadaval Elisa Elamuse tellijatele.

Roma

Kuldgloobustel esindatud filmidest on eestlastele kodudiivanilt ainsana kättesaadav “Roma”, kuid õnneks on tegu väga hea valikuga.

Film võitis kolm gloobust (parim võõrkeelne film, parim režissöör, parim stsenaarium) ning pärjati eelmisel aastal ka Veneetsia filmifestivalil kõrgeima autasuga.

“Roma” peategelane on 1970datel aastatel Mexico City’s elav teenijanna. Läbi tema silmade vaadeldakse laiemalt Mehhiko eluolu ja toonast vankuvat poliitilist olukorda. Linateose režissöör on Alfonso Cuarón, kes on filmi “Gravitatsioon” eest ka Oscari võitnud.

“Roma” on vabalt kättesaadav Netflixi kasutajatele.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.