“Ma saan tohutult palju kirju, kus naised kirjutavad: “Issand, Laura, tänu sulle, et sa ütlesid Instagramis, et see ei ole okei, kui mu mees mind rasedana paksuks põrsaks nimetab,” sõnas Laura Valk õhtuses “Laseris”.
Sajad naised küsivad Valgult iga päev netis: mida ta teeks? Ja miks?
“Neil ei ole lähedasi, kes ütleks neile: kallis, sa ei pea laskma end nii halvasti kohelda. Või et ei ole okei, et su mees sind peksab,” kirjeldas Laura Valk, miks temast on saanud tuhandete naiste iidol.
Peetersoo sõnul on ilmselge, et Laura on naistele oluliseks allikaks, sest koduvägivalla juhud leiavad Eestis aset iga päev. “Ja kui me räägime vägivallast, siis me ei mõtle siin paksuks põrsaks sõimamist või põlastavast mõnitamisest, vaid räägime peksust, luude murdmistest, lämmatamisest, põletamisest, vägistamisest ja kõikvõimalikust piinamisest, mida nii-öelda tavalised inimesed kodudes igapäevaselt kogevad,” rääkis ta.
“Miks teised terapeudid ei ütle, et pole okei, et su mees on sinu suhtes vägivaldne,” kommenteeris Valk.
Peetersoo toob välja, et statistikale otsa vaadates selgub, et just kodu on naisele kõige ohtlikumaks kohaks. Kokku registreeriti Eestis eelmisel aastal 3760 LSV ehk lähisuhtevägivalla juhtumit. Kui see on registreeritud juhtumite arv, siis tegelikkuses on koduvägivalda veel rohkem, lihtsalt paljude puhul ei pöörduta politseisse.
Omapärane on see, et kõigist möödunud aastal registreeritud vägivallajuhtumitest – näiteks baarikaklused või tänavavõitlused – suisa 52 protsenti toimusid just perekonnas.