Täna näeb Ken Saani šokeerivat dokkfilmi, mis uurib, milliseks võib kujuneda elu Eestis EKRE võimu all

Vaata filmi TV3 kell 19:30

Uus dokkfilm uurib, milliseks võib muutuda elu Eestis Mart Helme juhitud EKRE võimu all.Foto: SANDER ILVEST/POSTIMEES/Scanpix

Täna kell 19:30 läheb TV3 eetrisse Ken Saani uhiuus šokidokumentaal “Kas pead hakkavad veerema?”, mis uurib Poola ja Ungari näidete najal, milliseks võib kujuneda elu paremäärmuslikus riigis.

“Selliseid sündmuseid, mis toimuvad meil praegu, on varem juhtunud ka Ungaris ja Poolas,” selgitab Ken Saan Diktorile. “Meie tõmbame paralleele Eesti, Ungari ja Poola vahel, kohtume inimestega, kes on sellega kokku puutunud ja uurime, mis juhtuma hakkab kui paremäärmuslased võimule saavad.”

“Võib julgelt öelda, et demokraatia on ohustatud,” jätkab ta. “Tahame mitmed erinevad näited kokku pakkida ja näidata, mida see kõik tähendab. Mis siis juhtuda võib kui paremäärmuslased võimule saavad? Oleme leidnud juba väga palju paralleele.”

Võttetiim kohtub kohtunike, naisõiguslaste, samasooliste paaride, ekspertide ja teiste inimestega, kelle elusid nende riikide valitsuste tegevused on otseselt mõjutanud ja kes on langenud uue režiimi ohvriks. Eestis räägivad eksperdid abordi rahastamise lõpetamisest, samasooliste paaride saatusest ja sõnavabaduse piitamisest. Küsitakse, kas pead hakkavad tõesti veerema või on kõik lihtsalt ülepaisutatud?

“Räägime näites kohtunikega,” seletab Saan. “Pealkiri “Pead hakkavad veerema?” ongi tegelikult ju kohtinukele suunatud. “Kohtume inimestega Varssavist ja Krakowist ja mujalt. Oleme saanud laia haarde inimestest, kes on paremäärmuslusega kokku puutunud.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.