Uudis

Tartu autokino: kuidas see töötab, kui palju maksab ja millal on seansid?

Tartu autukino alustab tööd ERM-i parklas.Foto: Eesti Rahva Muuseumi Facebooki konto kuvatõmmis

Lisaks Tallinna lauluväljaku ja Rocca al Mare autokinodele avatakse täna autokino ka Tartus ERM-i parklas. Siit näed, mis ja kuidas täpsemalt toimuma hakkab.

“Huvi autokino vastu on olnud väga suur juba eriolukorra algusest saadik. Positiivseid näiteid on olnud ka paljudest teistest riikidest. Et inimeste kinoigatsust leevendada ja taas ühiselt filme vaadata, lööme ka meie oma ekraani püsti ja paneme kinoprojektoris pirni põlema,” kommenteeris Elektriteatri juht Andres Kauts.

Autokino toimub vastavalt ette nähtud tingimustele. Filmivaatajaid tohib ühe auto kohta olla kuni kaks inimest, välja arvatud perekonnaliikmed, kes tohivad olla ühes autos koos. Autode parkimisel jälgitakse, et sõidukite vahele jääb piisav distants. Külastajad peavad viibima autos kogu ürituse ajal. Autost võib väljuda vaid vältimatu vajaduse korral, näiteks tervislikel põhjustel või tualeti külastamiseks.

Piletimüük toimub internetis Elektriteatri kodulehel ja pileteid kontrollitakse kohapeal läbi autoakna isikut tõendava dokumendi alusel. Ürituse toimumise alal on nõuetekohased desinfitseerimisvahendid ja peame kinni 2+2 reeglist. Toidu müüki esialgu ei toimu.

Seansi algusaeg on liikuv ja sõltub päikeseloojangu ajast, kuid alustada saab üldiselt 30 minutit pärast loojangut. Esimestel nädalatel on filmide algusajaks 22:15. Piletihind on 20 eurot auto kohta.

Autokinos tekitame heli edastamiseks lokaalse FM-raadiojaama, mille sagedusele minnes heli läbi autoraadio kuulata saab. Seega peab autos kindlasti toimiv raadio olema. Eelistame, et seansi ajal auto mootor seisaks – seda nii müra kui loodushoidu arvesse võttes. Samas kui ilm väga jahedaks osutub, ei taha me ilmselgelt, et keegi külmetaks ja lubame mootori ka tööle panna. Sel juhul peavad sõiduki tuled kindlasti välja lülitatud olema.

Kinokava avaldatakse nädala kaupa. Programm saab olema Elektriteatrile iseloomulikult mänguline, sisaldades eesti ja euroopa filme ning üllatavaid noppeid filmiajaloost. Autokino alustavad 15. mail kodumaine “Keskpäevane praam” ja 16. mail dokfilm “Wolfpack – Manhattani hundid”. Ülejäänud filmide kava avalikustatakse peagi Elektriteatri kodulehel.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.