Uudis

Telia ja ERR jõudsid kanalite edastamise osas kokkuleppele: televaataja jaoks ei muutu midagi

Kõiki ERR-i telekanalite saateid saab Telias jätkuvalt edasi vaadataFoto: kuvatõmmis

Telia ja ERR jõudsid ERR-i telekanalite HD taasedastamises ja järelvaatamises kokkuleppele – televaatajatele jätkub 1. oktoobrist Telia võrgus televaatamine nii nagu varemgi nii tavalise televiisori kui ka interneti vahendusel.

Seega jätkab Telia ETV, ETV2 ja ETV+ taasedastamist HD kvaliteedis ning ka järelvaatamise teenus ei kao kuhugi.

Järelvaatamise teenuse kokkulepe saavutati pärast pikki läbirääkimisi, mis olid keerulised nii tehnilistest kui ka juriidilistest aspektidest lähtudes, kuna Eesti ja Euroopa õigus põimuvad ning tekitavad suure tõlgendamisruumi. Samuti on Euroopas vastav valdkond reguleeritud riigiti väga erinevalt.

ERR-i juhatuse esimees Erik Roose sõnas pressiteates, et algusest lõpuni seati esikohale televaatajate huvid ja resultaat kinnitab, et samast põhimõttest kantuna oli ka Telia valmis leidma ühise lahenduse.

Telia erakliendiüksuse juhi Kristjan Viilmanni sõnul on antud kokkuleppe puhul kõige olulisem see, et Telia klientide huvid on kaitstud ning Telia TV teenuse kasutajate jaoks midagi ei muutu.

„Meie kliendid saavad kõiki ERR-i telekanaleid jälgida neile juba harjumuspärases HD-kvaliteedis ning kuhugi ei kao ka kanalite järelevaatamise (salvestamise) võimalus,“ ütles ta.

ERR-i hankejuht Toomas Luhats tunnustas nii Telia kui ka ERR-i läbirääkijate tiimi, lisades, et vaatamata erimeelsustele jõuavad lõpuks kokkulepeteni ikka inimesed ja antud juhul on rõõm tõdeda, et läbirääkimiste tulemina võitsid esmajoones Telia kliendid ja ERR-i telekanalite vaatajad, kelle jaoks on lähiaastateks antud küsimusest tõukuv määramatus päevakorrast maas.

ERR kirjutas eelmise nädala lõpus, et pole telekomidega telekanalite edastustasus kokkuleppele jõudnud. Nimelt tahtis ERR hindu tõsta ja küsida telekomidelt kanalite edastamisõiguse ja lisateenuste eest 25 kuni 35 senti kliendi kohta kuus. Telekomid ütlesid aga, et nemad pole üle 14 sendi nõus maksma. Millises summas nüüd kokku lepiti, ei avaldatud, sest leping on alles koostamisel.

ERR ja Telia sõlmivad tagasiulatuvalt alates 1. juulist 2021, mil lõppes eelmine leping, uue kokkuleppe, mis loob ühtlasi ka aluse võimalikuks koostööks erinevates sisu- ja tehnoloogiavaldkondades, et hoida ja arendada digitaalsete innovatsiooniliidrite kuvandit nii Eestis kui ka Euroopas.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.