Uudis

Telia loodab HBO teenuse pakkumisega jätkata ka pärast HBO Maxi Eestisse tulekut

"Troonide mängu" saavad näha nii HBO kui ka HBO Maxi kasutajadFoto: HBO

Uuel aastal jõuab Eestisse voogedastusplatvorm HBO Max. Seni on Maxist väiksema sisuvalikuga HBO olnud eestlastele kättesaadav Telia TV kaudu. Mis saab aga Telia HBO teenusest uuel aastal, ei ole veel täpselt teada.

“Telia on olnud HBO ametlik partner Eestis alates 2018. aasta sügisest ning soovime selle koostööga jätkata ka edaspidi. Millisel kujul see täpselt välja näeb, selgub loodetavasti uue aasta esimestel kuudel,” kommenteeris Telia televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuht Birjo Kiik Geeniusele.

Teiste riikide eeskujul võib öelda, et HBO teenuse Telias jätkumine on üsnagi reaalne. Võimalik, et see on peaaegu et ainus variant HBO kasutamiseks, sest WarnerMedia liigub tegelikult üha enam selles suunas, et meelitada HBO kasutajad hoopis HBO Maxi kasutajateks. Streaming clarity kirjutab, et on isegi tõenäoline, et HBO teenus pannakse ühel hetkel üldse kinni.

Sulgemise soovile vihjab ka see, et kui varasemalt sai HBO-d vaadata rakenduses HBO Now, siis nüüdseks on see rakendus paljudest kohtadest kadunud ja asendunud HBO Maxiga. Olgugi et HBO-d saab HBO Maxi rakendusest vaadata küll, loodetakse siiski, et see innustab inimesi hoopis HBO Maxi valima.

Mis on aga kahe platvormi erinevus? HBO on vanem voogedastusteenus ning pakub vaatamiseks vähem sisu kui HBO Max. Kuigi HBO-s saab vaadata mitmeid tuntud seriaale nagu “Tšornobõl” ja “Troonide mäng”, avaneb HBO Maxi kasutajatele lisaks ka võimalus näha mitmete tuntud filmitootjate nagu Warner Bros., DC, Cartoon Network ja Turner Classic Movies loomingut.

Ka saavad HBO Maxi kasutajad näha voogedastusplatvormi originaaltoodangut. Näiteks on HBO Maxi originaaltoodanguks selle aasta detsembris ilmuv “Seksi ja linna” taaskäivitussari “And Just Like That…”.

Hinna poolest on HBO ja HBO Max tegelikult üsna sarnased. Telia TV pakub HBO teenust ühes kuus seitsme euro eest – seda juhul, kui teenus ostetakse eraldiseisvalt Mini paketi juurde, sest nendel klientidel, kes kasutavad Telia TV puhul Standard või Family paketti, on HBO juba hinna sees.

Kuigi ei ole veel teada, kui palju HBO Max Eestis maksma hakkab, siis näiteks Soomes on teenuse hinnaks üheksa eurot kuus ja Taanis kaheksa ning võib eeldada, et ka Eestis tuleb sarnane summa välja käia.

Esimeste Euroopa riikidena saab HBO Maxi teenust alates selle aasta oktoobrist kasutada Soomes, Rootsis, Taanis, Norras, Hispaanias ja Andorras. Järgmise aasta lõpuks on voogedastusteenus saadaval aga 27 Euroopa riigis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.