Uudis

Tohutust Ukraina krüptofarmist saadi kätte enam kui miljoni euro väärtuses PlayStationeid

Krüptovaluuta kaevandamiseks kasutati umbes 3800 PlayStationi mängukonsooli.Foto: SBU

Ukraina julgeolekuteenistus (SBU) pani kinni Vinnitsa linnas tegutsenud hiiglasliku krüptofarmi, kust saadi kätte enam kui 1,2 miljoni euro väärtuses PlayStation 4 konsoole ja ka muud tehnikat, kirjutab Kotaku.

Kokku avastati krüptofarmist umbes 5000 erinevat seadet, millest umbkaudu 3800 moodustasid PlayStation 4 Pro mängukonsoolid. Tuhanded konsoolid olid sätitud riiulitele ritta hoones, mis asus kohaliku elektrijaama kõrval.

SBU süüdistab krüptokaevandajaid elektrijaamalt Vinnitsa ja ümberkaudsete alade elanike tarbeks toodetud elektri varastamises. Väidetavalt said kaevandajad jaamast kätte enam kui 216 000 euro väärtuses elektrit ning kasutasid spetsiaalseid mõõdikuid, et oma tegevust peita.

Elektrijaama esindajad lükkavad aga SBU süüdistused kategooriliselt ümber, väites, et jaama läheduses ei ole kunagi krüptofarmi eksisteerinud ja et jutt elektri vargusest on samuti vale. Väidetavalt kuritarvitas SBU oma võimu, et pidada kinni hulgaliselt kallihinnalist tehnikat.

Foto: SBU

SBU on avalikustanud foto, millel on näha riiulitel suurt hulka PlayStation 4 konsoole. Kui elektrijaama sõnul ei ole krüptokaevandamisega tegeletud, siis tundub, et järelikult on Vinnitsas lausa uskumatul hulgal videomänguentusiaste.

Krüptovaluuta kaevandamiseks kasutatakse eelkõige suurel hulgal videokaarte, mis on üks põhjus, miks ka Eestis on uuemad graafikakaardid rariteetsed ja tohutult kallid. Viimasel ajal on üha enam hakatud krüptot kaevandama ka vanemate PlayStationite ja Xboxide. See tähendab, et kallist hinda ei pea maksma ainult PlayStation 5 ja Xbox Series X-i eest: kerkima on hakanud ka PlayStation 4 ja Xbox One’i hinnad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.