Uudis

Tom Cruise tahab, et sa selle funktsiooni oma telekas kohe välja lülitaks

Näitleja Tom Cruise avaldas video, kus kutsub filmifänne lülitama telerites välja motion smoothing funktsiooni, mis võib tipptasemel filmi vaadates tekitada tunde, justkui vaadataks seebiooperit.

Motion smoothing on funktsioon, mille abil loob teler kunstlikult kaadreid päriselt filmitud kaadrite vahele, muutes seega pildi sujuvamaks. See võib olla väga kasulik näiteks spordiülekannete puhul, kui filmide puhul tekitab see tunde, justkui oleks midagi valesti.

Filmid on harilikult filmitud kaadrisagedusel 24 või 30 ehk ühes sekundis vahetub pilt ekraanil 24 või 30 korda. Motion smoothingu tõttu võivad kaadrid aga vahetuda mitu korda kiiremini, seega tundub film ka sujuvam.

Filmiloojad pööravad kaadrisagedusele suurt tähelepanu, seega kui algsetes plaanides ei olnud sujuvamat pilti pakkuda, siis võib film selle funktsiooni abil teleriekraanil lihtsalt veider välja näha.

Funktsioon on uuemate telerite puhul harilikult vaikimisi sisse lülitatud ning enne filmide vaatamist on see mõttekas välja lülitada. See ei pruugi olla aga nii kerge, kuna kõik tootjad kutsuvad funktsiooni erineva nimega, seega tuleb teleri pildisätete alt otsida näiteks valikuid 240Hz TruMotion, Motion Smoothing Effect või Auto Motion Plus.

Samuti saab iga konkreetse teleri kasutusjuhendist leida täpsed juhised, kuidas funktsioon välja lülitada.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.