Uudis

“Troonide mängu” raamatute autor: teleseriaal ei mõjunud mu isiklikule elule hästi

"Jää ja tule laulu" raamatuseeria autor George R. R. Martin.Foto: IGN

Üliedukas “Troonide mängu” seriaal tegi rahvusvahelise superstaari ka George R. R. Martinist, kelle “Jää ja tule laulu” raamatuseerial telesari põhineb. Martin leiab aga, et kuulsus ei ole tingimata hea asi ja igatseb taga aegu, mil sai anonüümsemalt ringi liikuda.

“Ma ei saa enam raamatupoodidesse minna ja kunagi oli see üks minu lemmiktegevusi,” selgitab Martin. “Mulle meeldis uidata ühe riiuli juurest teise juurde, võtta raamatuid alla, natukene lugeda ja siis lahkuda suure portsu teostega, millest ma varem midagi kuulnud ei olnud. Nüüd tuntakse mind 10 minutiga ära ja mu ümber tekib kiiresti rahvamass.”

Martin leiab, et ta on seriaali edust palju võitnud, kuid see on tulnud tema isikliku elu hinnaga. “Ma ei taha enam pidudele minna, kus on lõppematu protsessioon inimesi, kes tahavad minuga pilti teha,” räägib ta. “See ei ole enam lõbus. See on töö.”

Kirjutamine muutus raskemaks

Kirjanik arvab, et “Troonide mängu” seriaali lõpp on mõjunud hästi nii tema isiklikule elule kui ka päevatööle. “Seriaal ei mõjunud mulle väga hästi,” räägib Martin. “See üks asi (seriaal, toim.), mis oleks pidanud panema mind kiiremini kirjutama, tegi mind hoopis aeglasemaks. Isegi kui mul oli kirjutades hea päev, siis ma tundsin end sageli halvasti.”

Martini sõnul tundis ta seriaali röögatu edu tõttu pidevat survet saada nii kiiresti kui võimalik valmis “Jää ja tule laulu” seeria järgmine raamat. “Isegi kui ma kirjutasin päevas 4 lehekülge, siis ma arvasin alati, et see number peaks olema hoopis 40,” meenutab ta.

Eelmine “Jää ja tule laulu” seeria raamat ilmus 8 aasta eest.Foto: Shortlist

“Jää ja tule laulu” raamatuseeria eelmine teos, “Tants lohedega”, ilmus 2011. aastal. Veel ei ole teada, millal valmib järgmine osa alapealkirjaga “Talvetuuled”. Peale seda plaanib Martin kirjutada veel ühe “Jää ja tule laulu” raamatu, millest saab seeria viimane osa.

“Troonide mängu” seriaali kõige viimane episood jõudis eetrisse mai alguses. Minu ja väga paljude teiste arvates oli tegu paraja pettumusega, kuid Geeniuse toimetuses leidus ka neid, kes arvasid teisiti (loe: valesti).

Juba on töös ka järgmine “Troonide mängu” universumis paiknev telesari, mille võtteplatsilt lekkis hiljuti esimene foto.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.