Tsensuur: ERR kärpis järelkuulamises “Rahva oma kaitse” 19 minutit lühemaks

Mart Juur ja Andrus Kivirähk selle aasta talvel Solarise keskuse Apollo raamatukaupluses, kus autasustati 2022. aasta parimaid eesti autoreid.F: Postimees/Scanpix

Eelmisel nädalal eetris olnud “Rahva oma kaitse” on 19 minutit lühemaks lõigatud, sest saatejuhid Mart Juur ja Andrus Kivirähk kasutasid korduvalt obstruktsioonist rääkides m-tähega sõna, mis tähistab mehe suguelundit.

Tõenäoliselt pandi alguses üles versioon, kus ropendamine on piiksudega asendatud, sest ühes podcastide keskkonnas on selline versioon kättesaadav. ERRi oma kanalites on terve saate esimene lõik praeguseks välja lõigatud. Lühendatud versiooni saad kuulata siit, pikka versiooni aga siit.

Saatejuhid Juur ja Kivirähk arutavad esimeses saatelõigus Riigikogus toimunud obstruktsiooni üle ja leiavad, et võõrsõna asemel peaks selle nähtuse kohta ütlema “m*nni mängima”. Teist lõiku alustavad saatejuhid tõdemusega, et nad rohkem seda sõna ei kasuta, sest muidu on pärast nende produtsendil piiksude lisamisega liiga palju tööd.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.