Uudis

Tulevikus saad Netflixis ise otsustada, kellega romantilise komöödia peategelane abiellub

"Bandersnatchis" saad ise valida, kuidas filmi lugu kulgeb.Foto: kuvatõmmis

Netflix plaanib hakata tulevikus tootma rohkem filme ja seriaale, milles vaatajad saavad ise valida, mis juhtub, vahendab Screenrant.

Detsembri lõpus Netflixi jõudnud kultusseriaalil “Black Mirror” põhinev interaktiivne film “Bandersnatch” on osutunud väga edukaks. Tegu on filmiga videomängude arendajatest 1980datel, milles vaataja saab teatud hetkedel ise valida, mis süžees juhtub. Filmi populaarsuse tõttu on Netflix otsustanud tulevikus interaktiivse sisu arendamisele rohkem tähelepanu pöörata.

Netflixi asepresidendi Todd Yellini sõnul ei ole tulevane interaktiivne sisu tingimata “Bandersnatchile” sarnaselt tõsine ja sünge. Tema sõnul saab valikupõhiselt üles ehitada ka komöödiaid ja romantilisi filme. Vaatajad saaksid näiteks otsustada, kellega kangelane või kangelanna filmi lõpus kokku jääb.

Interaktiivsel sisul on tegelikult nii häid kui ka halbu külgi. Ühest küljest on igal valikulisel teosel mitu lõpplahendust, seega võivad filmi või seriaali juba korra näinud inimesed seda korduvalt vaadata. Teisalt, selle tootmine on kallim ja eeldab väga head stsenaariumit, et erinevad looliinid kokku ei kukuks.

Siiski, “Bandersnatchi” populaarsus näitab, et inimesed on ineraktiivsusest huvitatud. Netflix plaanib kulutada uudse sisu ja infrastruktuuri väljaarendamisele 15 miljardit dollarit ja küllap läheb osa sellest rahast ka valikupõhiste seriaalide ja filmide loomisele.

Muide, “Bandersnatchis” nähtud videomängu on võimalik kõigil huvilistel ka ise järele proovida. Kui üritad “Bandersnatchi” vaadata, aga film ei taha tööle hakata, siis võib viga olla sinu seadmes.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.