Uudis

Twitch hakkab endale e-spordi platvormi ehitama

Foto: Twitch.tv

Amazoni abiga, on Twitch saanud arvutimängurite number üks valikuks, kus voogedastada oma tegevusi.

Platvorm aitab vahetevahel striimida ka väga paljusid e-spordi üritusi. Nüüd on kindel, et ettevõte on abiks endale võtnud Bebo, et ikka see pool ärist samuti rõkkaks.

TechCrunchi raporti järgi maksis Twitch “kuni 25 miljonit dollarit” Bebo intellektuaalomandite ja töötajate eest, lehvitades rohkem raha ja tehes ära Discordile kui ka Facebookile.

2005. aastal asutatud Bebo oli kunagi Suurbritannia populaarsem sotsiaalvõrgustikke, tehes silmad ette tipus olevatele MySpace’ile ja Facebookile. AOL ostis ettevõtte 2008. aasta märtsis 850 miljoni dollari eest ja müüs uuesti ära kaks aastat hiljem. 2013. aasta juulis ostsid, originaal asutajad Michael ja Xochi Birch, Bebo endale tagasi ühe miljoni dollari eest.

Eelmise aasta jooksul on Bebo rohkem fokuseerinud mängu striimimise tarkvara ja e-spordi ürituste peale, pakkudes alternatiivi OBSi (Open Broadcaster Software) tööriistale, mida paljud Twitchi voogedastajad kasutavad. Kui Bebo sai teada, et “striimerite turniirid” on saanud äri otsustavad osaks, siis pandi oma striimimise teenus kinni ja hakati ehitama platvormi mängurite ürituste jaoks. See on see osa, millest Twitch väga suurt huvi tunneb.

Iga aasta võõrustab Twitch sündmusi “Twitch Rivalsi” nime alt, tuues kokku striimerid, kes võistlevad miljonite dollarite nimel. Ettevõte kasutab arvatavasti Bebo turniiridega seotud varasemat kogemust, et sügavamale laskuda e-spordi maailma, et rahuldada nii tava- kui ka võistlusvaatajaid.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.