Uudis

Twitchi varjupool: firma ei suuda terrorirünnakute laivstriimidega hakkama saada

See ei ole esimene kord, mil veretööd Twitchis üle kantakse.Foto: Sky News

Eile toimus Saksamaal Halle linnas terrorirünnak, kus sai surma kaks ja vigastada veel kaks inimest. Mõrvar striimis veretööd voogedastusplatvormis Twitch ning teda jälgis reaalajas viis inimest.

Twitch ei suutnud olukorrale kiiresti reageerida ning pärast striimi lõppu jagati klippi veel enam kui 2200 inimesega. Tapatöö video jõudis Twitchis üleval olla umbes pool tundi enne kui see maha võeti.

Twitchi Twitteri kanalile ilmunud postituses selgitati, et igasuguse vägivaldse käitumise vastu suhtutakse nulltolerantsiga ning roima video levikule ei aidanud kaasa voogedastusplatvormi algoritmid. Klippi levitati väidetavalt Twitchist väljaspool teistel lehekülgedel.

Twitchi esindaja sõnul loodi tapatööd striiminud konto kahe kuu eest ning varem olid selle haldajad üritanud voogedastada vaid ühel korral. Lisaks ei ilmunud roima video ka Twitchi soovitatud striimide nimekirja ega tõusnud esilehele.

See ei ole esimene kord, mil Twitch sarnaste probleemidega silmitsi seisab. Kevadel Uus-Meremaal aset leidnud 49 surmaga päädinud terrorirünnakut striimiti samuti Twitchis. Erinevalt Halle veretööst jõudis see ka palju laiema publikuni. Lisaks sellele kasutati mõne aja eest kasutajate poolt hüljatud Twitchi kategooriat hukkamisvideote ja pornograafia näitamiseks.

Eile Halles toimunud rünnak kõigi märkide järgi tingitud rassistlikest kaalutlustest. Väidetavalt paremäärmuslikku retoorikat kasutav tapja ründas sünagoogi juutide jaoks olulise püha Yom Kippuri ajal

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.