Uudis

Üle 20 aasta Eesti Autorite Ühingut vedanud Mikk Targo selle juhatuses ei jätka

Mikk Targo.Foto: Liis Treimann/Postimees/Scanpix

Eesti Autorite Ühingu (EAÜ) liige Virgo Sillamaa teatas Facebookis, et EAÜ on järgmiseks kolmeks aastaks valinud uue juhatuse. Mikk Targo, kes on EAÜ juhatuses olnud viimased 23 aastat, uue juhatuse koosseisu ei kuulu.

Sillamaa kirjutab enda Facebooki lehel, et lisaks talle endale kuuluvad EAÜ juhatusse nüüd  Jaan Jaago, Juko-Mart Kõlar, Kadri Sundja, Karl-Ander Reismann, Kirke Karja ja Vaiko Eplik.

Täna toimunud EAÜ üldkoosolekul valiti järgmiseks kolmeks aastaks ühingule uus juhatus, mille koosseisus on Jaan Jaago,…

Posted by Virgo Sillamaa on Kolmapäev, 1. juuli 2020

Eile enne EAÜ uue juhatus valimist kirjutas muusik Martin Saaremägi Facebookis, et kõik senised juhatuse liikmed kavatsevad uuesti kandideerida ning nende poolt hääletamine tähendaks EAÜ stagnatsiooni jätku.

“Aastate jooksul on ikka ja jälle üles kerkinud ka murekohad sellega seoses, kuidas juhatus eraldab raha ühtelugu enda ettevõtmiste toetamiseks,” kirjutab Saaremägi. “Tundub, et EAÜ tegemistes oleks aeg keerata ette uus lehekülg. Pikemalt ettepoole vaatav, läbipaistvam, vähem isekas.”

“Minu silmis peab EAÜ kindlasti muutma seda, kuidas suhtleb avalikkuse ja koostööpartneritega,” jätkab Saaremägi. “Ja ka enda liikmetega. Autoreil peaks olema täis ülevaade, kuidas EAÜ kogutavad rahad jaotuvad, mille eest ja, mis kanalitest tasu saadaks, mis osa EAÜ ühest või teisest kanalist endale jätab. Julgen väita, et suurem osa autoreist ei tea seda hetkel.”

Täna kell 14:00 toimub Vene Kultuurikeskuses (Mere puiestee 5) Eesti Autorite Ühingu üldkoosolek, mis on mõeldud kõigile…

Posted by Martin Saaremägi on Kolmapäev, 1. juuli 2020

Mõne aja eest kirjutasime EAÜ hallatavast veebiraadiost Netiraadio ja rääkisime, kuidas seal muusikutele annetatav raha võib siiski jõuda EAÜ taskusse. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.