Uudis

Ülevaade: sel nädalal esilinastuvate filmide seas on meelepärast nii suurtele kui ka väikestele kinosõpradele

"Düün" ("Dune") jõuab Eestis kinodesse 17. septembril. USA kinopublik näeb filmi aga alates 22. oktoobrist.Foto: outnow.ch/2021 Warner Bros

Sel nädalal jõuavad Eesti kinodesse mitmed uued filmid, mille seast leiavad endale meelepärast nii väikesed kui ka suured filmisõbrad. Avaldame ülevaate sel nädalal esilinastuvatest filmidest.

“Düün” (“Dune”, 2020)

Frank Herberti samanimelisel menukil põhinev “Düün” on üks selle aasta oodatuimaid filme, mille esilinastust korduvalt edasi lükati. Eesti elanikud ei pea enam aga kaua ootama, sest siin on filmi võimalik näha isegi enne USA esilinastust.

Müütiline ja emotsionaalne kangelaseks kujunemise lugu räägib loo nutikast noormehest. Paul Atreides on andekas nooruk, keda ootab talle endale hoomamatu vägev saatus. Oma pere ja rahva tuleviku tagamiseks tuleb tal universumi kõige ohtlikumale planeedile rännata. Kui kurjad jõud asuvad võitlema planeedil asuva hinnalisima ressursi – inimkonna suurimat potentsiaali valla päästva eseme – varu pärast, jäävad ellu vaid need, kes suudavad oma hirmudest jagu saada.

“Düüni” filmiti Ungaris ja Jordaanias ning see on kinodes alates 17. septembrist.

“Boss Beebi: Pereäri” (“The Boss Baby: Family Business”, 2021)

Populaarse koguperefilmi teine osa toob ekraanile juba tuttavad vennad Templetonid. Tim (Taavi Tõnisson) ning tema Boss Beebist väikevend Ted (Raivo E. Tamm) on aga juba suureks sirgunud ning paraku teineteisest kaugenenud. Tim on abielus ning hoolitseb kodus laste eest, Ted on aga suurfirma jõuline juht, kelle arvates on kõige parem kingitus priske rahapakk või poni. Ühel päeval ilmub aga mängu uus Boss Beebi, kes toob vennad taas kokku.

Film esilinastub reedel, 17. septembril, eellinastused toimuvad aga juba selle nädala algusest.

“Kummitusmaa vangid” (“Prisoners of the Ghostland”, 2021)

Õudusfilm, mille peaosas on Nicolas Cage viib vaatajad lähitulevikku, kus üksik Kangelane saadetakse vastu tema tahtmist missioonile, et tuua tagasi kuberneri kadunud lapselaps. Ülesande täitmiseks antakse talle viis päeva ning tähtajast kinnipidamiseks on mehe riided kaetud lõhkelaengutega, mida pole võimalik eemaldada.

Film on kinodes alates 16. septembrist.

“Petrovid gripi küüsis” (“Петровы в гриппе”, 2021)

Vene kirjaniku Aleksei Salnikovi samanimelisel romaanil põhinev filmi peategelane on koomiksikunstnik Petrov (Semjon Serzin). Petrovil on palavik ning tänavatel uitades hakkab ta haiguse mõjul eri dimensioonide vahel liikuma. Kunstnik rändab nii tegelikkuses, fantaasiates, nägemustes kui ka mälestustes. Petrovi hullumeelse eksirännakuga paralleelselt selgub, et tema abikaasa (Tšulpan Hamatova) pole sugugi mitte lihtne raamatukoguhoidja ning nende pojal on vaja oma painetest võitu saada.

Film on kinodes alates 17. septembrist.

“DNA” (“ADN”, 2020)

Prantsuse film viib vaatajad inimtühja Pariisi. Kolme lapse ema Neige (Maïwenn) kaotab jalgealuse, kui lahkub tema kallis vanaisa. Alžeerias sündinud ja Pariisis surnud patriarh elas pika ja värvika elu ning pärandas Neige’ile lisaks võitleja iseloomule ka küsimused oma identiteedi kohta, mis vaevavad prantslasi juba mitmeid põlvkondi. Neige otsustab teha DNA-analüüsi, kuid ta süda leiab lahenduse juba enne testitulemuste saabumist.

Filmi näidatakse Artises ja Tartu Elektriteatris.

“Tottori! Suvi, mil olime üksi!” (“Tottori! Sommeren vi var alene”, 2020)

Kino Artis näitab sel pühapäeval lastehommiku raames filmi kahest õest. Üheksa-aastane Vega ja viieaastane Billie lähevad isaga Norra metsadesse telkima. Oodatud retk on täis vahvaid seiklusi ja õnnelikke hetki, kuni isa kaljulõhesse kukub ja jala välja väänab. Liikumisvõimetuna saadab ta Vega ja Billie abi järele. Tüdrukud eksivad küll alguses ära, kuid nii mõnedki müstilised vahejuhtumid aitavad neil ülesandega toime tulla.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.