Uudis

Üliharuldane videomäng müüdi oksjonil rohkem kui 5 Eesti keskmise aastapalga eest

80datel ei osanud vist keegi arvata, et ühel päeval on see tunkedes torumees nii kõrges hinnas.Foto: Nintendo

1985. aastast pärit legendaarse videomängu “Super Mario Bros.” üliharuldane pakendatud koopia müüdi USAs rekordhinnaga 100 150 dollarit, vahendab Kotaku. Kiire matemaatika ütleb, et selle summaga saaks välja maksta Eesti keskmist palka enam kui 5 aastat järjest.

Väidetavalt on tegu esimese kuuekohalise müügitehinguga haruldaste videomängude müümise ajaloos. Uus rekord on varasemast mäejagu kõrgem, kuna nüüdseks troonilt tõugatud läbi aegade kalleima mängudiili väärtuseks oli “kõigest” 30 000 dollarit.

Tehingu väärtust ei tõsta astronoomilistesse kõrgustesst mitte videomäng ise, vaid pigem mängu karbil leiduv rariteetne kleeps. Kõnealune “Mario” mäng oli üks esimesi, mis toodeti Nintendo Entartainment System (NES) konsoolile lühikesel ajaperioodil, mil Nintendo NESi 1985. ja 1986. aastal suuremates USA linnades testis. Vaid sel perioodil kasutati karpide sulgemiseks spetsiifilist tillukest musta kleepsu Nintendo logoga.

Pildil: 100 150 dollarit:Foto: Wata Games

Rekordhinnaga müüdud “Super Mario Bros.” karbil on olemas just see haruldane kleeps. Tegu on ainsa teadaoleva mängu koopiaga, millel see ülimalt rariteetne kleebis on jätkuvalt ühes tükis. See võimaldas anonüümseks jäänud müüjal teose eest ka ülikõrget hinda küsida.

Kõnealuse mängu autentsuse kinnitanud firma Wata Games presidendi Deniz Khani sõnul pakuti teose eelmisele omanikule pidevalt suuri viiekohalisi summasid, kuid seda ta piisavaks ei pidanud. Anonüümne müüja ei olnud nõus mängu müüma alla kuuekohalise rahasumma eest. Lõpuks panid kolm huvilist rahad kokku ja tulid tema soovidele vastu.

Haruldasel videomängul on nüüd kolm uut omanikku. Nendeks on rariteetsete kogumisesemete oksjonimaja asutaja ja kaasomanik Jim Halperin, mündiärimees ja mängukoguja Rich Lecce ning videomängupoe omanik Zac Gieg. Loodetavasti jäävad nad oma ajaloolise tehinguga rahule.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.