Uudis

Ülikiire laadimine ja 8K: Microsoft selgitab, kui võimas saab olema järgmine Xboxi mängukonsool

Mis on peidus järgmise Xboxi sees?Foto: Microsoft

Möödunud nädalal kuulutas Microsoft välja enda järgmise mängukonsooli Xbox Series X. Kuigi veel ei ole täpselt teada, milline tehnika end konsooli sees peidab, siis Xboxi juht Phil Spencer on masina kohta avaldanud huvitavaid detaile.

Spenceri sõnul saab Series X olema praegu saadaval olevas Xbox One X-ist kordades võimsam.

“Uue konsooli graafikaprotsessor on Xbox One baaskonsoolist kaheksa korda võimsam ja Xbox One X-ist kaks korda võimsam,” selgitab Spencer Gamespotile. Lubatakse, et graafikakaardi võimsus saab olema umbes 12 terafloppi, mis on võrreldav uuemate arvutitele mõeldud graafikakaartidega.

  • Keskprotsessor: AMD Ryzen Zen 2 CPU
  • Graafikaprotsessor: AMD Navi-based GPU (~12 terafloppi)
  • RAM: GDDR6 SDRAM (täpset mahtu ei ole kinnitatud)
  • Mälu: NVMe SSD (täpset mahtu ei ole kinnitatud)
  • Maksimaalne resolutsioon: 8K
  • Maksimaalne värskendussagedus: 120 Hz

Series X-i keskprotsessor saab Spenceri sõnul olema eelkäijast umbes neli korda võimsam. Teame, et sarnaselt PlayStation 5 saab uus Xbox hakkama uudse valguslahenduste süsteemi ray tracinguga ning peaks olema võimeline kuvama 8K graafikat.

Veel üks koht, millele uut Xboxi luues rõhku pannakse, on kiirus. Spenceri sõnul on investeeritud SSD tehnoloogiasse, et muuta mängude laadimisajad lühemaks ja anda ka arendajatele mängude loomisel rohkem võimalusi.

Võrreldes praegu saadaval olevat mängukonsoolidega tundub Xbox Series X (ja ka PlayStation 5) tubli samm edasi. Tehniliselt on tegu praeguse põlvkonna masinatest kordades võimsamate konsoolidega. Samal arvamusel on ka Phil Spencer.

“Meie eesmärk on alati olnud ehitada maailma võimsaim konsool ja ma arvan, et oleme sellega hakkama saanud,” arvab ta. “Meile meeldib olla võimsuse ja jõudluse osas juhtpositsioonil ja ma arvan, et me jõuame taaskord esikohale.”

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.